#FINOALLAFINE

Urodziny: Liam Brady

Urodziny: Liam Brady

Irlandczyk, który odważył się zagrać we Włoszech. Urodził się 13. lutego 1956 roku. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w Arsenalu, w którym grał odkąd skończył 15 lat. Po 7 latach w Arsenalu, w 1980 roku przeniósł się do Juventusu, w którym rozegrał 2 sezony.

W sercach kibiców Bianconerich pozostał na zawsze, ze względu na swoją boiskową elegancję i niewątpliwą klasę. Już po kilku miesiącach od przyjazdu do Turynu stał się on jednym z fundamentów drużyny, prowadzonej przez Giovanniego Trapattoniego.

W Turynie Brady spędził dwa sezony, kończąc każdy tytułem mistrza Włoch. Jednak latem 1982 roku, po sprowadzeniu przez Juventus Michela Platiniego z AS Saint-Étienne, jasnym było, że Brady musiał znaleźć nowego pracodawcę. Był to dla Irlandczyka prawdziwy cios. Decyzja po 15. minutowym spotkaniu z Bonipertim była jednak ostateczna.

Wybrał Sampdorię, gdzie również występował przez dwa lata. Następnie był zawodnikiem Interu oraz Ascoli. Swoją karierę piłkarską zakończył w 1990 roku w barwach West Ham United. Nigdy nie wystąpił na żadnej wielkiej imprezie sportowej z reprezentacją.

Dziś urodziny obchodzi Liam Brady! Tanti Auguri!

Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Najnowsze aktualności

Przed meczem SPAL – Juventus

868 tys. dolarów za post Ronaldo

Artykuł: A wszystko to JUVE

Latem Roma po Higuaina

Buffon: Mam nadzieję, że Sarri zostanie

Artykuł: Kloppowirus

Allegri: Nie ma klątwy Ligi Mistrzów

Lyon: Kontaktowaliśmy się z Juve

PSG szuka trenera we Włoszech

37 Campioni D'Italia