#FINOALLAFINE

Buffon: Starsi piłkarze czynią różnicę

We wczorajszym meczu na boisku przebywało trzech weteranów, którymi byli Gianluigi Buffon, Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović. Pomimo wieku cała trójka wciąż prezentuje wysoki poziom. Buffon odniósł się do tego w rozmowie z Rai Sport.

“Wciąż wierzę, że mogę grać na wysokim poziomie. To właśnie jest głównym powodem kontynuacji mojej kariery” – podkreślił popularny Superman.

Są sytuacje, takie jak powrót do Juve, które dają mi jeszcze większą motywację, ponieważ istnieją relacje międzyludzkie, które sprawiają, że moja odpowiedzialność i determinacja są jeszcze silniejsze”.

“Podobał mi się nasz sposób rozgrywania piłki, ponieważ odzyskaliśmy płynność gry, ale nie stworzyliśmy zbyt wielu okazji bramkowych. Biorąc pod uwagę przebieg meczu, bramkowy remis to dobry rezultat, nawet jeśli nie daje spokoju przed rewanżem”.

W drugim meczu Milan będzie musiał radzić sobie bez trzech kluczowych graczy.

“Nie wiedziałem, że Ibra został zawieszony. Muszę przyznać, że uśmiechałem się, kiedy wiele osób kręciło nosem w momencie jego przyjścia do Milanu. W wieku 38 lat wciąż potrafi robić różnicę. Kiedy oceniasz piłkarzy, musisz przyjrzeć im się indywidualnie, nie patrząc jedynie na datę urodzenia. Bardzo cieszę się z jego powodu, to wielki mistrz” – komplementował Szweda bramkarz Juve.

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
3 Autorzy komentarzy
SnakeŚw1Stu LbTp aka Up1zGaNy^Truefan Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Truefan
Użytkownik
Truefan

Dla wielu piłkarz 30 letni, to już wrak i starzec … A tak serio to bez tych starszych graczy ten sezon już dawno byłby stracony.

Św1Stu LbTp aka Up1zGaNy^
Użytkownik
Św1Stu LbTp aka Up1zGaNy^

Jest tak jak piszesz. Weterani są potrzebni, bez takich piłka już w ogolę straciłaby swój urok do końca a jak już ktoś wspomniał, sami młodzi nie są gwarantem sukcesów i szybko w tym sezonie po wymianie 10-ciu piłkarzy, zapragnęlibyśmy starych wygów w drużynie !

Świat poszedł bardzo do przodu, wszystko dzieje się szybciej, więcej mamy na głowie, więcej pracujemy, to i piłkarze potrafią dłużej grać, trzymając przy tym jakiś poziom.

Snake
Użytkownik
Snake

Szanuje Buffona jako sportowca, jednak gdy on wchodził do wielkiej piłki to raczej prezentował się jako najlepszy bramkarz młodego pokolenia i chyba nie w smak byłby mu grzać ławę przed jakimś doświadczonym seniorem… punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia…

Najnowsze aktualności

Przed meczem SPAL – Juventus

868 tys. dolarów za post Ronaldo

Artykuł: A wszystko to JUVE

Latem Roma po Higuaina

Buffon: Mam nadzieję, że Sarri zostanie

Artykuł: Kloppowirus

Allegri: Nie ma klątwy Ligi Mistrzów

Lyon: Kontaktowaliśmy się z Juve

PSG szuka trenera we Włoszech

37 Campioni D'Italia