Allegri: Nie ma klątwy Ligi Mistrzów

W tym roku miną już 24 lata od ostatniego triumfu Juventusu w Lidze Mistrzów. Wiele osób twierdzi, że na Starej Damie ciąży klątwa związana z tymi elitarnymi rozgrywkami. W tym temacie postanowił wypowiedzieć się Max Allegri, który doprowadził dwukrotnie Bianconerich do finału Ligi Mistrzów.

“Moim głównym celem w Milanie i Juventusie było przejście fazy grupowej, aby walczyć o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Nie ma czegoś takiego jak klątwa Ligi Mistrzów” – wyjaśnił Allegri na łamach Francuskiej Agencji Prasowej (AFP).

“Dojście do finału jest już wielkim wydarzeniem. Można to porównać do ostatecznego starcia o Superbowl. Możesz przegrać lub wygrać w danym dniu, ale liczy się fakt rywalizacji z najlepszymi”.

“W pamiętnych dwóch sezonach mierzyliśmy się w finałach z Barceloną i Realem Madryt, które były wtedy najlepszymi drużynami na świecie. Mieliśmy większe szanse na zwycięstwo w Berlinie, niż w Cardiff, ale fakty są takie, że nie ma klątwy Ligi Mistrzów”.

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
4
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: