#FINOALLAFINE

Sarri: Niesprawiedliwe traktowanie

Z dziennikarzami Sky Sport Italia rozmawiał również Maurizio Sarri. Włoski trener był zadowolony ze zwycięstwa, ale podkreślił po raz kolejny, że jego piłkarze powinni zamykać mecze. 61-latek skomentował również rzut karny podyktowany po analizie VAR.

“Podobną sytuację mieliśmy w ostatnim meczu. Stworzyliśmy wiele okazji bramkowych, ale byliśmy nieskuteczni, przez co wynik był do końca otwartą kwestią” – zaznaczył na początku szkoleniowiec Starej Damy.

“Mam wrażenie, że zespół się poprawia, szkoda tylko, że nie zamykamy meczów. Dobrze jest widzieć, że kreujemy okazje z pewnym stopniem konsekwencji, obijając słupki i poprzeczki siedem razy w trzech ostatnich meczach”.

Przy analizie VAR arbiter główny nie mógł skorzystać z ekranu, który uległ awarii. Sędzia kontaktował się więc przez krótkofalówkę, dyktując później rzut karny dla gospodarzy.

“Musimy mierzyć się z wieloma karnymi, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę to, jak wysoko próbujemy się bronić. Dziś podyktowano przeciwko nam jedenastkę poprzez system VAR, który nie działał! Gdyby zrobiono to na naszą korzyść, mogę tylko sobie wyobrazić, co by mówiono…”.

“Wydaje się wielką niesprawiedliwością, jeśli VAR może podjąć decyzję, a nie sędzia. Po co w takim przypadku arbiter jest w ogóle potrzebny? Penna tłumaczył mi po meczu, że takie działanie jest ujęte w regulaminie. Rzeczywiście tak jest, ale nie mogę się z tym zgodzić”.

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
3 Autorzy komentarzy
izaak897Św1Stu LbTp aka Up1zGaNy^mateogonzalez Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Św1Stu LbTp aka Up1zGaNy^
Użytkownik
Św1Stu LbTp aka Up1zGaNy^

Sarri pokaż wszystkim, że to nie Ty jesteś kiepem a Ci co Cię krytykują i obrzucają błotem 😉 Nasz trener ze swoją wizją piłki może zdobyć razem z drużyną upragnionego uszatego. Wierze, że maszyna w końcu ruszyła i z meczu na mecz będzie coraz lepiej a finał Ligi Mistrzów jak najbardziej dla nas.

Co do VARu, to trzeba się z tym pogodzić, że będzie jeszcze mnóstwo spornych kwestii, ale to na szczęście nie nasz problem i niech inni zaprzątają sobie tym głowę.

mateogonzalez
Użytkownik
mateogonzalez

Z tym VARem to faktycznie jaja. Gdyby po czymś takim był dla nas karny, to rozpętałaby się niesamowita burza.

izaak897
Użytkownik
izaak897

Karny kontrowersyjny, a przynajmniej tyle wnioskuje po średniej jakości powtórkach gdzie słabo widać. Wydaje się, że Rugani pierwszy dotknął piłkę. Wydaje mi się, że sędzia by się wybronił z każdej decyzji tak więc nie mam żalu o to.

Nie mniej możemy mówić o szczęściu, że to nie był dla nas karny. Prasa by nas żywcem zjadła.

37 Campioni D'Italia