#FINOALLAFINE

Prezes FIGC: Serie A w lipcu i sierpniu

Prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej, Gabriele Gravina, odrzuca możliwość anulowania sezonu 2019/2020 i przekonuje, że wierzy w dokończenie rozgrywek.

Włochy przeżywają tragiczny okres. Sytuacja jest nieprawdopodobnie trudna, lecz nie została na bok odłożona debata o kontynuacji lub zakończeniu zmagań w Serie A. Gravina nie wyobraża sobie, żeby ten drugi scenariusz doszedł do skutku i liczy na rozstrzygnięcie Serie A na boisku.

Tak długo, jak mogę, nie tracę nadziei na wznowienie kampanii. Zrobię wszystko, aby tak się stało. Trudno mi się poddać”- powiedział w wywiadzie dla Radia Marte – “Wiem, że jest jeszcze za wcześnie, aby myśleć o dacie, ale musimy myśleć pozytywnie. Dołożymy wszelkich starań, aby grać. Nawet kosztem poparcia ze strony UEFA i FIFA, jeśli to będzie po 30 czerwca, a zatem mamy na myśli lipiec i sierpień. W tej chwili nie ma miejsca na własne interesy. Błagam o zdrowy rozsądek, ponieważ ostatecznie to FIGC będzie musiał zdecydować. Uważam, że odwołanie rozgrywek za osobistą porażkę i coś, co obniży wartość ligi. Mogłoby to doprowadzić do nieprzyjemnego scenariusza. Uparcie odrzucam wszelkie pomysły, które prowadzą do takiego rozwiązania. Będę to robił tak długo, jak to możliwe“.

Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o
37 Campioni D'Italia