#FINOALLAFINE

Pamiętamy o Gaetano!

babsk juvepoland scirea juventus

67 lat temu, 25 maja 1953 roku, urodził się legendarny obrońca i kapitan Starej Damy Gaetano Scirea. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii Juventusu zginął tragicznie na polskiej ziemi, 3 września 1989 roku w Babsku. Wczoraj w dniu jego urodzin, polscy kibice Juventusu skupieni wokół JuvePoland odwiedzili miejsce jego śmierci, o które regularnie dbają.

Mimo niesprzyjającej aury, udało nam się dotrzeć bo Babska, gdzie stoi krzyż upamiętniający tragiczne wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat. Uprzątnęliśmy miejsce wokół niego, złożyliśmy nowe kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. Poniżej możecie zobaczyć parę zdjęć, prezentujących jak obecnie wygląda miejsce śmierci Gaetano.

Wszystkim, którzy od niedawna odwiedzają JuvePoland, przypominamy i zachęcamy do przeczytania biografii o tym niezwykłym człowieku i obejrzenia filmu o wypadku w Babsku, który w ubiegłym roku zrealizowaliśmy, a który możecie zobaczyć TUTAJ.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
1 Autorzy komentarzy
Dawidson Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawidson
Użytkownik
Dawidson

Aż mnie ciary przeszly jak o tym wszystkim pomyślałem. Siłą rzeczy to na nas Polakach spoczywa dbanie o to miejsce i chciałem z całego serca podziękować osobą w to zaangażowanym. FORZA GAETANO!!!

Najnowsze aktualności

Artykuł: Umarł król, niech żyje król.

Matuidi na testach

Toni: Pirlo podobny do Guardioli

Repubblica: Uwolnić się od kontraktów

Kto przejmie U23?

Real szuka wzmocnień w Juve?

Nowy trener i nowe mercato

de Ligt przejdzie operację

Frustracja Ronaldo weźmie górę?

37 Campioni D'Italia