#FINOALLAFINE

Statystyki celów transferowych

Przegląd statystyk celów transferowych w pomocy:
1) Aouar – wygląda trochę jak skrzydłowy ustawiony na ‘ósemce’ – mało kontaktów, dużo prowadzenia, dryblingów i strat. Słaby w podaniach, ale wygrywa wszystkie kategorie ofensywne – kogoś takiego w obecnym Juventusie nie ma.

2) Arthur – w podaniach wysoko jedynie statystyki z racji gry w Barcelonie (dużo, celnie), w całej reszcie najgorszy, podaje mało ambitnie. W obronie (przejęcia, pressing, pojedynki powietrzne) najsłabszy. Na plus jedynie dryblingi, prowadzenie i gole (choć uderza rzadko).

3) Jorginho – w zestawieniu z młodymi wygląda jak stary (niedługo 29 lat) profesor. W podaniach ambitnie, dużo i celnie. Praktycznie nie traci piłki, nie prowadzi, nie drybluje, poza karnymi nie strzela. W obronie najlepszy.

4) Locatelli – we wszystkim solidny. Poza brakiem goli (ale dużo próbuje z dystansu) w zasadzie bez wad. Wyróżnia się w ostatnich podaniach, piłkach za linię obrony i w defensywie.

5) Tonali – wszędzie pierwszy lub ostatni, głownie przez grę w Brescii – zespół ma mało piłki, gra bezpośrednio, co daje dużo piłek do przodu, ale słabą celność. W obronie średni, mało strzałów i bramek

źródło: Twitter JuvePoland

17
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
6 Wątki komentarzy
11 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
9 Autorzy komentarzy
Luque10alinaDanielpieroTruefanDrekar Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Luque10
Użytkownik
Luque10

Pytanie jak porównać zawodników, o zupełnie innych charakterystykach, zadaniach na boisku i pozycjach. Piłkarzy, którzy grają w zupełnie innych taktykach, mają kompletnie innych jakościowo partnerów. Ano właśnie tak, suchymi liczbami, które pokazują jedynie… suche liczby. Odpowiedź jest jednak bardziej złożona, a do tego trzeba obejrzeć spotkania tych piłkarzy. Aouar traci, bo jego zadaniem jest ofensywa i stwarzanie przewagi, wchodzi w dryblingi i gra ryzykownie, bo ma do tego prawo. Arthur gra w Barcelonie, co to oznacza? To, że większość piłek kierowana jest do Messiego i jemu robi się statystyki. Jorginho, jedyny regista w tym zestawieniu, on dotyka każdej piłki, ma ją rozgrywać, jest głównym pomocnikiem, który reguluje tempo gry. Locatelli, bardziej defensywy zawodnik od całej reszty, silny, wysoki. Gra odpowiedzialnie, ale też potrafi zagrać świetną piłkę. Bardzo ciekawy piłkarz. Tonali – wielki talent, jednak gra w najsłabszym zespole. Praktycznie nie jest przypisany do konkretnej pozycji, widzimy go z tyłu, by zaraz zobaczyć w polu karnym przeciwnika. Ma wizję gry, jest… Czytaj więcej »

Snake
Użytkownik
Snake

Mimo wszystko uważam że takie newsy wręcz ociekają jakością i podnoszą poziom całej strony.

alina
Użytkownik
alina

> napisz, że staty nic nie mówią, trzeba oglądać mecze
> opisz Aouara kopiując co w artykule napisali na podstawie tych statystyk, nie dodając nic od siebie
> resztę zawodników opisz serią takich klisz i banałów, że aż zęby bolą

Luque10
Użytkownik
Luque10

To przeglądaj sobie statystyki, przecież nikt Ci nie każe oglądać meczów. Napisałem podobnie jedynie co do Aouara. Klisze i banały? Może według Ciebie tak, jednak były to jedynie moje krótkie przemyślenia, bez rozwijania się na temat tak różnych charakterystyką pomocników. “Praktycznie nie traci piłki, nie prowadzi, nie drybluje, poza karnymi nie strzela. W obronie najlepszy.” Taki przykład, nie robi tego ( co pokazują statystyki), bo gra najdalej od, bramki, ma odpowiedzialne zadania, nie może stracić piłki. “W podaniach ambitnie, dużo i celnie.” Gra przed obrońcami, dostaje prawie każdą piłkę, którą posyła dalej. Ciągle rozgrywa na boki i reguluje tempo, grając do przodu lub cofając do stoperów. Chyba lepiej wiedzieć, że “profesor” Jorginho ma niemal każda piłkę przy rozegraniu, ataku pozycyjnym, a prawie każde podanie liczone jest do przodu, skoro gra najbliżej obrońców, czasem wklejając się w linię defensywy? Jak to ma się do piłkarza, jakim jest Arthur, który ma kompletnie inne zadania na boisku, a większość piłek nie, jest do… Czytaj więcej »

alina
Użytkownik
alina

Ja mam kilka problemów z Twoim komentarzem. 1. Po pierwsze typowa osoba spinająca się “suche liczby” od razu ustawiasz się w obozie JEDYNYCH PRAWDZIWYCH OSÓB, KTÓRE OGLĄDAJĄ MECZE. Serio uważasz, że tylko Ty oglądasz? 2. Potem są opisy zawodników i wychodzi, że z tym oglądaniem to jest średnio. Jorginho jest dobrze opisany, ale reszta? Aouar “tylko atakuje”? Przecież to jest b2b, który owszem, ma najwięcej z trio Lyonu wjeżdżać w przód, ale normalnie broni i ma zadania defensywne, jak nie na swojej połowie, to w pressingu (może ja coś źle rozumiem, ale opisałeś go jak trequartistę bez zadań def) – można to było zobaczyć choćby OGLĄDAJĄC MECZ z Juve. Locatelli opisany jako defensywny pomocnik, a przecież on grał na b2b w trójce zeszłym roku sporo się podłączając (z lewej, jak Aouar), a teraz gra registę w 4231 w parze z Magnanellim (który jest właśnie defensywnym pomocnikiem). Można to było ZOBACZYĆ PODCZAS MECZU z Juve, gdzie Magnanelli głównie jeździł wślizgami, a… Czytaj więcej »

Luque10
Użytkownik
Luque10

Typowe, mam rację, a nikt inny. 1. Nie powiedziałem, że jestem jedyną osobą, która ogląda mecze, wspomniałem, że suche statystyki nie podają tego, co aktualnie dzieje się na boisku, gdzie zawodnik gra, jakie ma zadania i jak się prezentuje. 2. Czepiasz się mojego komentarza, który niby jest kopią ( jak wynika z Twojego pierwszego komentarza) tego, co napisano w opisie Aouara? 😎 Bronisz czegoś i czepiasz się jednocześnie. Aouarowi daleko do boxa jeśli u kogoś średnio z oglądaniem, to nie u mnie. To bardziej ofensywny zawodnik, cofa się jak każdy ( u nas Dybala też się cofa i wchodzi wślizgami 😮). 3. Nie tłumaczę Arthura, wystarczy obejrzeć Barcelonę. Skoro nie rozumiesz jak działa hierarchia w tym klubie, nie zrozumiesz jakie zadania ma Arthur. Skoro powołujesz się na kibiców Barcelony, to przytoczę Ci właśnie ich słowa. “Arthur ma dawać czas reszcie kolegów, świetnie utrzymuje się przy piłce, reguluje tempo gry. Ma przetrzymać piłkę, zaczekać na odpowiednie ustawienie ataku.” Chcesz potwierdzenia, jest… Czytaj więcej »

Dawniej19
Użytkownik
Dawniej19

Bardzo ciekawe zestawienie. Fajnie by było porównać jeszcze do naszych obecnych pomocników. Ciekawe jak na ich tle wyglądają nasze potencjalne cele.

Mateo999
Użytkownik
Mateo999

brać tego Aoura

AdiJuve
Użytkownik
AdiJuve

Mając taką linię pomocy jaką mamy wliczając Arthura to głównym targetem powinien być gracz bardziej nastawiony na atak, taki, który da te 10 bramek, od kiedy Khedira się leczy to w tej pomocy takiego grajka nie ma. W ogóle fakt, że to Sami był tym najskuteczniejszym graczem z gry mówi wiele o pomocy Juve.

Danielpiero
Użytkownik
Danielpiero

Przypomniał się film Moneyball “)

Drekar
Użytkownik
Drekar

atak
A—B—C
obrona

Pozycja A jest główna stroną na której grają wszyscy wymienieni zawodnicy oprócz Jorginho. Zakup innego zawodnika niż Włoch może sugerować sprzedaż Matuidiego lub zmianę pozycji kupionego zawodnika z wyżej wymienionych (więc na niektóre statystyki nie ma co patrzeć). Jeszcze na pozycji A gra Rabiot, którego chyba nie sprzedamy.
Na pozycji C, mamy Bentacura Ramseya i Khedire moze tam grać też Kolusevski i Berna.
Na pozycji B gra Pjanic(którego sprzedaliśmy) i Bentacur.
Teraz możemy rozpatrzyć kogo raczej się pozbędziemy i kogo musimy kupić. Głównie brakuje Juve zawodnika na pozycji B czyli Registy, można nawet rzec że brakuje dwóch reżyserów gry, a w artykule jest wymienionych tylko pupil Sarriego ;p.

Snake
Użytkownik
Snake

Bardzo podoba mi się Twoja definicja pomocy ABC:). Mam pytanie czy to Twoje ABC dotyczy tylko systemów z registą? Bo jakby nie patrzeć nasi piłkarze z pozycji A i C będą źle współpracować z Registą. Pamiętam że w Milanie za czasów Pirlo to jego partnerzy byli obaj defensywni!

Moim zdaniem na nasz aktualny stan kadrowy to sądzę że powinniśmy grać systemem XYZ w którym to X i Z to kreatywni ofensywnie usposobieni gracze, odpowiedzialni za rozgrywanie a na Y powinniśmy mieć przecinaka, lidera w odbiorze.

Czy mógłbyś zrobić dla mnie analizę zadań pomocników z Liverpoolu (moim zdaniem powinniśmy docelowo dążyć właśnie na skopiowaniu podejścia Anglików)

Truefan
Użytkownik
Truefan

Żeby grać jak Liverpool musielibyśmy mieć kreatywne skrzydła, a Cris czy Berna nie potrafią zrobić nawet rajdu, nie mówiąc już o kreowaniu sytuacji i grze kombinacyjnej .

Snake
Użytkownik
Snake

O właśnie o to mi chodzi, najpierw taktyka potem transfery, czyż to nie obrazuje różnicy między sposobem pracy Marotty a Paraticiiego?
Ja wiem, że Marotta miał prościej z Conte, ale Paratici wygląda na to że bierze co jest… i w tym upatruje słaby punkt naszego Juve… Moggi to był mistrz, jego szanuje najbardziej.

Truefan
Użytkownik
Truefan

Wbrew temu co wielu myśli to Paratici wykonuje świetną robotę i opiera swoją wiedzę czy transfery na długiej obserwacji,sprawdzeniu mentalności piłkarza itp itd przez co zmniejsza ryzyko złego transferu . Wytyka mu się pojedyncze wpadki,a zapomina się o jego świetnych ruchach jak sprzedaż Cancelo,Keana po świetnych cenach czy zakup De Ligta , Demirala, Kulusuvskiego, Rabiota. Wiadomo nasi kibice chcieliby byśmy ściągali wszystkich co wymieniają media, ale nie zapominajmy, ze pod wzgłędem finansowym nie jesteśmy nawet w 10 na świecie . Moim zdaniem to Sarri zawodzi i nie potrafi nauczyć choćby najprostszych schematów naszych piłkarzy i chyba mówi im graj do Ronaldo on coś wymyśli.

Drekar
Użytkownik
Drekar

Ocene pomocy i taktyki LFC zrobił Ćwiąkala na swoim kanale na YouTube. Z tego co pamiętam stwierdził że lfc ma najsłabszą pomoc top 10 drużyn a opiera grę na ataku i bocznych obrońcach.

Tematem rzeką którego nie chce mi się opisywać jest czym różni się defensywny pomocnik od registy i czym od środkowego pomocnika.

Luque10
Użytkownik
Luque10

Zadaniem pomocy Liverpoolu jest odzyskanie jak najszybciej piłki i szybkie rozegranie do aktywnych skrzydłowych, lub bocznych obrońców.
Nie ma w tym finezji ani polotu. Jest za to sprecyzowan myśl taktyczną Kloppa.
Śmieszy mnie, gdy mówimy (narzekamy) o Sarrim, że nie może nauczyć grać naszych pomocników tego, czego oczekuje. Klopp też tego nie potrafi, on wymienił pomoc na zawodników takich, jakich potrzebował. Tego też oczekuję od duetu Sarri&Paratici w tym okienku.

Najnowsze aktualności

Artykuł: Umarł król, niech żyje król.

Matuidi na testach

Toni: Pirlo podobny do Guardioli

Repubblica: Uwolnić się od kontraktów

Kto przejmie U23?

Real szuka wzmocnień w Juve?

Nowy trener i nowe mercato

de Ligt przejdzie operację

Frustracja Ronaldo weźmie górę?

37 Campioni D'Italia