#FINOALLAFINE

Za ile Juve musi sprzedawać?

Jeszcze miesiąc temu wielu dziennikarzy chwaliło Juventus za sprawne zarządzanie finansami klubu, dalekosiężne plany, coraz większe zyski. Z szybkością błyskawicy świat obiegła informacja o zysku kapitałowym za sezon 2019/2020 wynoszącym 160 milionów euro, który jest rekordowym w historii klubu. Teraz przyszedł czas na odrobinę goryczy i zastanowienie się, czy faktycznie jest tak dobrze jak wielu myślało.
Przebudowa zespołu wymaga sporych nakładów finansowych, najlepiej byłoby kupić tanio nowych zawodników, a drogo sprzedać tych, którzy są już niepotrzebni w drużynie. Jedno i drugie w obecnym okresie będzie trudne.
Dodatkowym utrudnieniem są zapisy księgowe, przez pryzmat których klub jest oceniany nie tylko przez Lega Calcio, ale również UEFA i inwestorów.

Poniższa tabela przedstawia wartość księgową kart zawodniczych piłkarzy Juventusu. Jeśli Paratici chce uniknąć strat kapitałowych, musi sprzedawać po minimum takich kwotach.

Wiemy już, że z Matuidim się nie udało. Mimo, że kwota 2,5mln euro nie wydaje się wygórowana, zawodnik odszedł za darmo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Najnowsze aktualności

Pirlo: Musimy lepiej kontrolować mecze

Inzaghi: Mogliśmy wygrać

Benevento-Juventus 1:1 (1:1)

Paratici: Dybala? Rok temu było to samo z de Ligtem

Składy na Benevento-Juventus

Inzaghi: Pirlo nie zaskoczył mnie nową rolą

Pirlo: Benevento to twardy zespół

Przegląd prasy 28.11.2020

Kłótnia o Arthura

37 Campioni D'Italia