Crotone – Juventus 1:1 (1:1)

Przed Meczem Crotone Juventus

Tylko remis Juventusu na Stadio Ezio Scida. Bianconeri stracili dwa ligowe punkty w starciu z Crotone – bramkę dla gospodarzy zdobył Simy, a wynik ustalił Morata.

Gospodarze rozpoczęli mecz odważnie i widać było, że nie zamierzają się jedynie bronić. W 11. minucie sędzia dopatrzył się faulu Bonucciego na Recy w polu karnym Juve, a do stojącej piłki podszedł Simy Nwankwo, który pewnym uderzeniem pokonał Buffona. Bianconeri wyrównali w 21. minucie – Kulusevski zagrał do wychodzącego na dobrą pozycję Chiesy, a ten dokładnie dośrodkował do Alvaro Moraty. Hiszpan znalazł się w świetnej sytuacji i zdobył swoją pierwszą bramkę po powrocie do Serie A. Bianconeri kontynuowali ataki, a w świetnej sytuacji po podaniu Moraty znalazł się Portanova, którego strzał zdołał obronić Cordaz. Tuż przed przerwą dużo miejsca na lewym skrzydle miał Reca, po którego zagraniu dobrą okazję bramkową zmarnował Pereira.

Tuż po wznowieniu gry na sytuacyjne uderzenie sprzed pola karnego rywala zdecydował się Bentancur, piłka przeleciała tuż obok słupka. W pierwszych minutach drugiej połowy inicjatywa należała do gospodarzy, a w 55. minucie w świetnej sytuacji strzeleckiej pomylił się Cigarini. Po chwili na boisku zameldował się Cuadrado, który zastąpił Portanovę. W 60. minucie Chiesa obejrzał czerwoną kartkę za faul na Cigarinim. Po chwili szczęścia zabrakło Moracie – piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wróciła do gry. Mimo gry w osłabieniu Juventus szukał drugiej bramki, a w 70. minucie Pirlo wprowadził do gry Rabiota i Bernardeschiego. W 76. minucie Cuadrado “zatańczył” z rywalami na prawym skrzydle i dograł do Moraty, który z bliska wbił piłkę do siatki – gol nie został jednak uznany z powodu minimalnego spalonego Hiszpana. W ostatniej fazie meczu na boisku pojawiło się sporo niedokładności i żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej.

Juventusowi w kilku sytuacjach ewidentnie zabrakło dziś szczęścia, ale nie jest to argument, którego należy używać w starciach z beniaminkami. Pozbawieni boiskowych liderów Bianconeri tracą kolejne ligowe punkty i muszą szybko się pozbierać – już we wtorek czeka ich bowiem wyjazdowe starcie z Dynamem Kijów w ramach Ligi Mistrzów.

12′ Simy (rzut karny) – 21′ Morata (asysta Chiesa)

Juventus (3-4-2-1): Buffon – Danilo, Bonucci, Demiral – Chiesa, Arthur (70′ Rabiot), Bentancur, Frabotta – Portanova (56′ Cuadrado), Kulusevski (70′ Bernardeschi) – Morata

Crotone (3-5-2): Cordaz – Magallan, Marrone, Luperto (83′ Golemić) – Pereira (74′ Rispoli), Molina (88′ Petriccione”, Cigarini, Vulić (74′ Siligardi), Reca – Messias, Simy

Żółte kartki: 14′ Cigarini, 67′ Reca, 84′ Magallan – 11′ Bonucci, 37′ Portanova, 45′ Kulusevski
Czerwone kartki: 60′ Chiesa