Dynamo Kijów – Juventus 0:2 (0:0)

Planowe zwycięstwo Juventusu nad Dynamem Kijów. Drużyna Andrei Pirlo wraca do Włoch z kompletem punktów po niezłym występie okraszonym doppiettą Alvaro Moraty.

Juventus od początku meczu starał się przejąć inicjatywę i zaczął stopniowo spychać gospodarzy do defensywy. Aktywny na lewym skrzydle był Chiesa, który w 12. minucie wpadł w pole karne Dynama i oddał niezłe uderzenie, które na rzut rożny odbił bramkarz. Po chwili dośrodkowanie z kornera trafiło na głowę Chielliniego i piłka nieznacznie minęła słupek. Niestety, w 19. minucie kapitan Juventusu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji mięśniowej – jeog miejsce zajął Demiral. W kolejnej fazie meczu Juventus wydawał się kontrolować przebieg boiskowych poczynań, ale Bianconerim w ofensywie brakowało konkretów. W 34. minucie Ramsey minął obrońcę w narożniku boiska i podał do Kulusevskiego, który oddał strzał piętą z pierwszej piłki – refleksem popisał się Buszczan, który zdołał odbić futbolówkę. Tuż przed przerwą podopieczni Lucescu przedarli się z piłką środkiem i mieli rzut wolny po faulu Bentancura – na uderzenie ze znacznej odległości zdecydował się Cyhankow, a Szczęsny bez problemu złapał piłkę.

Juventus wyszedł na prowadzenie tuż po wznowieniu gry – bramkarz gospodarzy odbił przed siebie uderzenie Kulusevskiego, któremu piętą podawał Ramsey, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wbił Alvaro Morata. Po nieco ponad 10 minutach gry miejsce Kulusevskiego na boisku zajął Dybala. Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi optycznej i kolejnych ataków pozycyjnych Juventusu. W 72. minucie Cuadrado wycofał piłkę z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Dynama Ramseya, ten jednak fatalnie chybił. W kolejnych minutach do odważniejszych ataków ruszyli gospodarze, a Szczęsny zachował czujność przy uderzeniu Sydorczuka sprzed pola karnego. Na ostatni fragment meczu Pirlo wprowadził Bernardeschiego i Arthura, którzy zastąpili Ramseya i Bentancura. W 84. minucie Cuadrado posłał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła, do piłki doszedł wbiegający w pole karne rywala Alvaro Morata i strzałem głową podwoił prowadzenie Starej Damy. W ostatnich minutach gry po bramkę kontaktową ruszyli gracze Dynama, którzy kilka razy sprawdzili czujność Szczęsnego – polski bramkarz zachował jednak czyste konto.

Ciężko nazwać dzisiejszy występ Bianconerich porywającym, ale w tej fazie sezonu najważniejsze jest regularne punktowanie. Teraz podopiecznych Pirlo czeka chwila oddechu – kolejny mecz rozegrają w niedzielny wieczór, gdy na Allianz Stadium zmierzą się z Hellasem Werona.

46′ Morata, 84′ Morata (asysta Cuadrado)

Juventus (3-4-1-2): Szczęsny – Bonucci, Chiellini (19′ Demiral), Danilo – Cuadrado, Bentancur (79′ Arthur), Rabiot, Chiesa – Ramsey (79′ Bernardeschi) – Kulusevski (56′ Dybala), Morata
Dynamo Kijów (4-3-3): Buszczan – Kędziora, Zabarny, Mykołenko, Karawajew (71′ Popow) – Bujalski (89′ Harmasz), Szaparenko, Sydorczuk – De Pena (60′ Rodrigues), Supriaha, Cyhankow (71′ Verbić)Żółte kartki: 45′ Bentancur, 50′ Cuadrado, 59′ Demiral

Żółte kartki: 45′ Bentancur, 50′ Cuadrado, 59′ Demiral