#FINOALLAFINE

Juventus – Dynamo Kijów 3:0 (1:0)

Pewne zwycięstwo Juventusu nad Dynamem Kijów w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bianconeri byli widocznie lepsi od przyjezdnych i przekuli swoją przewagę w bramki autorstwa Chiesy, Ronaldo i Moraty. O czyste konto z tyłu zadbał wysoko dysponowany Szczęsny.

Juventus odważnie zaatakował Dynamo od pierwszych minut spotkania, co przyniosło skutek po 21 minutach gry – Ramsey dobrze zagrał do wychodzącego na wolne pole Moraty, ten oddał piłkę Sandro, a Brazylijczyk dośrodkował na głowę Chiesy. Włoch, dzięki niezbyt udanej interwencji bramkarza, mógł cieszyć się ze swojej pierwszej bramki w koszulce Starej Damy. Około 10 minut później, po kolejnym udanym dograniu Sandro, świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Ronaldo – Portugalczyk trafił jednak w poprzeczkę. W ostatnich minutach pierwszej odsłony meczu gospodarze oddali nieco inicjatywę podopiecznym Lucescu, co mogło skończyć się wyrównaniem w 40. minucie, gdy Szczęsny wyszedł na przedpole i instynktowną interwencją powstrzymał Cyhankowa.

Polak popisał się czujnością również kilka minut po przerwie, gdy ponownie zatrzymał Cyhankowa, tym razem po uderzeniu z dystansu. To obudziło Bianconerich, którzy w 57. minucie cieszyli się z drugiego trafienia – prawą stroną w pole karne rywala przedarł się Chiesa, płasko wstrzelił piłkę, a strzał Moraty z najbliższej odległości dobił Cristiano Ronaldo. Po kilku minutach Pirlo wprowadził do gry Danilo i Bernardeschiego za Bonucciego i Ramseya. W 66. minucie było już 3:0 – ponownie autorem ostatniego podania był Chiesa, który odnalazł Alvaro Moratę w polu karnym rywala. Hiszpan z z olimpijskim spokojem przełożył sobie obrońcę w polu karnym i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. W kolejnych minutach na murawie pojawili się debiutujący Dragusin, Kulusevski oraz Arthur. Bianconeri utrzymywali się przy piłce i nękali defensywę gości kolejnymi atakami, a wynik nie uległ już zmianie.

Juventus pokazał dziś zdecydowaną wyższość nad niżej notowanym rywalem i odniósł przekonujące zwycięstwo. Podopieczni Pirlo w dobrych humorach rozpoczną teraz przygotowania do derbowego pojedynku z Torino, który odbędzie się w sobotni wieczór.

Juventus – Dynamo Kijów 3:0 (1:0)
21′ Chiesa (asysta Sandro), 57′ Ronaldo (asysta Morata), 66′ Morata (asysta Chiesa)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Demiral (69′ Dragusin), de Ligt, Bonucci (62′ Danilo), Sandro – Chiesa (76′ Kulusevski), McKennie, Bentancur (76′ Arthur), Ramsey (62′ Bernardeschi) – Morata, Ronaldo
Dynamo Kijów (4-3-3): Buszczan – Kędziora, Zabarny, Popow, Mykołenko (84′ Karawajew) – Szepelew (72′ Garmasz), Sidorczuk, Szaparenko – Cyhankow, Verbić (72′ Supriaha), Rodrigues (72′ de Pena)

Żółte kartki: 10′ Bentancur – 27′ Zabarny, 81′ Szaparenko

PS Jeśli szukacie piłkarskiego prezentu na Mikołaja to… idealne rozwiązanie znajdziecie u naszego partnera PodStadionem!   

25
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
15 Wątki komentarzy
10 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
17 Autorzy komentarzy
JunajteDSamaelPokeSimoninhoNick_Halden Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Śmieszek
Użytkownik
Śmieszek

Bardzo dobry występ Chiesy, kapitalne interwencje Szczęsnego, który ciągle jest niedoceniany przez piłkarski świat, Morata ….. No gość walczy,strzela,rozgrywa,pierwszy jest do kontry i ten spokój przy bramce ..Przydatny McKennie. Dobry mecz naszego zespołu i akurat,gdy rywal nie broni w 11, to mamy kim kontratakować. Cris mnie parokrotnie zirytował, ale no pewnie za parę dni zamknie mi buzie . No i na koniec … Sandro … Gość był wielokrotnie obrażany, pisano jak to nie umie grać do przodu, a teraz gdy wrócił chyba wszyscy widzą jak ważny to dla nas piłkarz . Forza Juventus i wspierajmy naszych chłopaków ! 😉

Snake
Użytkownik
Snake

Człowieku weż neospazminę, to że dziś zagrało wielkim fartem jest pewne że nie zagra zawsze, Juve grało asekuracyjnie i wystawiało się wielokronie na 100% okazje dla Dynama, lepszy zespół plus sędzia który zagra przeciwko nam i mamy klops.

IloveJU
Użytkownik
IloveJU

Snake masz dużo racji. Wynik jest dużo, dużo lepszy niż gra. Nadal wyglądamy słabo, momentami duża kopanina i kupa niedokładności. Co niektórym na tym forum jednak taka gra wystarcza. Mi nie. Nie mamy czego szukać w europie z taką grą, a i w lidze może być różnie

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Truefan, no i co z tym Pogba? Chyba nie gra najlepiej?

Zix88
Użytkownik
Zix88

Jak dla mnie De Ligt dzisiaj świetny mecz zagrał.

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

NIe wiem czy nie najlepszy nasz zawodnik w tej chwili.

Gazza
Użytkownik
Gazza

Chiesa MVP, na duży plus Morata, Sandro i Wojtek. Dobry McKennie i Bentancur, moim zdaniem średni Ramsey, i niezbyt dobre zmiany.
Ogólnie takie juve aż chce się oglądać
Forza Juve!

LimaK
Użytkownik
LimaK

Wreszcie jakiś pozytyw 😉

FORZA JUVE! 🙂

Damek86
Użytkownik
Damek86

Zobaczymy czy ten mecz jest kamieniem, który rozpędzi lawinę. Wynik okazały, Chiesa ładnie szarpał, dwóch Misterów Champions League na liście strzelców. Ale, ogólnie scenariusz podobny, przewaga Juve, prowadzenie i znowu Szczęsny ratuje wynik. Sytuacja z Bonuccim w polu karnym i mogła być powtórka z Benevento. Z całym szacunkiem dla Dynama, ale nie byli wystarczającym testem. Dalej wiele do poprawy, jestem ciekawy czy zespół zachowa ciągłość wyników.

olek246890
Użytkownik
olek246890

Bonnuci naprawde popelnia ostatnio duzo bledow.. Ja osoboscie bym sie go pozbyl i zostawil Romero..

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Ogolnie fajnie, wiecej bramek, tylko nadal sadze ze musimy wykanczac wiecej akcji i grac bezlitosnie. Zeby znowu nie tluc 1:0 i 70% posiadania, a pozniej remis.

Simoninho
Użytkownik
Simoninho

Morata – 5 meczów / 6 goli w LM

Poke
Użytkownik
Poke

Wyglądało to jak zawsze do pewnego momentu, wczoraj akurat do 30 minuty, strzelamy gola, naprawdę bardzo dobrze gramy, rywal nie ma nic do powiedzenia, brakuje ociupinkę do strzelenia drugiej bramki i następuje nie wiem jak to nazwać , rozluźnienie, odcięcie? Pozwalamy przeciwnikowi na dosłownie wszystko! Na szczęscie wczoraj nie straciliśmy w tym momencie bramki. Ogromne brawa dla Wojtka, jeśli ktoś jeszcze wątpi w jego umiejetność niech naprawdę idzie się przebadać. Jak dla mnie to on jest MVP tego meczu, 3 razy uratował nam dupki przed stratą gola w praktycznie 100% sytuacjach, a dam sobie łeb obciać, że gdybyśmy te bramki stracili to już byśmy więcej nie strzelili i byłaby znów gra na remis. Na szczęście jakoś się udało wcisnąć 2 gola co podłamało przeciwnika. Dostali bramkę w momencie kiedy zamkneli nas na naszej polowie. To i interwencje Szczęsnego wygrały nam mecz. Potem już mogliśmy kontrolować grę. Bardzo podobał mi się środek pola, Weston i Rodrigo świetnie potrafili zdominować środek (… Czytaj więcej »

Nick_Halden
Użytkownik
Nick_Halden

Brawo dla chłopaków choć mecz nie był tak jednostronny jak wskazuje na to wynik. Po pierwsze przeciwnikom należał się rzut karny po ewidentnym faulu Bonucciego, który dzisiaj nie potrafił nawet wygrać jednej główki bez faulowania rywala. Po drugie, wydaje się, że bramka Ronaldo nie powinna zostać uznana bo Morata był na pozycji spalonej… Na duży plus gra Chiesy, na minus Kulusevskiego, który po wejściu na boisko nie podjął choćby jednej dobrej decyzji.

slavOy
Użytkownik
slavOy

Miałem wrażenie że McKennie to gra na takim luzie jakby to sparing był, fajne dla oka.

Ale ten karny nieodgwizdany po interwencji Bonu..

slavOy
Użytkownik
slavOy

Ja rozumiem, że jesteście za Juve bo to nasza drużyna ale serio nie powinno być karnego według Was? No ludzie..

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Mogl byc, ale dobrze ze nie bylo 😛

slavOy
Użytkownik
slavOy

No wiadomka ale oczy bolały 😛

olek246890
Użytkownik
olek246890

Zastanawia mnie ten Ramsey, ktory gral na skrzydle??? Jesli sie myle to prosze mnie poprawic, ale jesli on gra na skrzydle to chyba cos nie gra…. Wiem ze dzis moze i zagral poprawnie, ale wyglada ze Pirlo ciagle szuka jakim ustawieniem mamy grac, co mecz co innego.

Samael
Użytkownik
Samael

Podobnie jak Węgrami wynik jest i tyle w temacie. Mam nadzieję, że wreszcie tak będziemy wyglądać w lidze bo w LM nawet jak jest słabo to wpadają te pozytywne rezultaty, a w lidze co chwilę tracimy dwa punkty i lider nam ucieka…

Danielpiero
Użytkownik
Danielpiero

Może w końcu coś ruszy, chociaż Dynamo też miało swoje momenty.

Trochę martwi mnie Kulusevski, liczyłem na więcej a póki co piłkarsko wygląda slabo…

McKennie do 1 składu!!!

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Dodatkowo powiem. Ja jestem zdania, ze powinnismy miec wiecej schematow wypracowanych na ogorasow wlasnie. Bo z lepszymi zespolami, to i tak improwizacja ma wieksze znaczenie.

Przemek
Użytkownik
Przemek

Akurat nie oglądałem meczu. Widząc skróty i to jakie statystyki miał po meczu chiesa to się w głowie nie mieści czemu w lidze nie mamy choć ułamek szczęścia co w tym meczu. Szczena daje rade. Snake który ma pojęcie widzę że też nie wybucha optymizmem. Oby z Torino choć 1-0 dla nas

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Koniec z tym tluczeniem 1:0 i nie wykanczaniem 100 atakow, szybkie 2 zerko, a pozniej jeszcze z 1 z kontry 😉

JunajteD
Użytkownik
JunajteD

Obyś miał rację.

Najnowsze aktualności

Locatelli nie wystarczy?

Tacchinardi: Wierzyłem w Sarriego

Kozłowski przykuł uwagę

Jak wykorzystać kartę Ruganiego?

9,5 mln prowizji dla agentów piłkarzy Juve

Buffon: Wiem co mnie czeka w Serie B

“Bez scudetto zostanie pożegnany”

Spotkanie Juve-Sassuolo

Bez niespodzianek w grupie śmierci

37 Campioni D'Italia