Pierwsze trofeum w 2021 roku

Juventus Women

Nowy rok kobieca drużyna Juventusu rozpoczyna w najlepszym możliwym stylu. Po wygranej 2:0 z Fiorentiną Bianconere drugi raz z rzędu zdobywają Superpuchar Włoch. W ubiegłorocznym finale brały udział te same zespoły, zakończył się on również identycznym wynikiem.

Mecz odbył się na stadionie miejskim w Chiavari. Obie bramki dla drużyny Juventusu strzeliła Barbara Bonansea. Pierwsza padła w 37. minucie po całej serii okazji bramkowych, w których drużynę Violi ratowała stojąca na bramce Schroffenegger. W drugiej połowie Bonansea podwyższyła wynik, świetną sytuację miała też Boattin, jednak piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę.

Juventus – Fiorentina 2:0 (1:0)
39′, 55′ Bonansea

Juventus (4-3-3): Giuliani; Hyyrynen (89′ Skovsen), Salvai, Gama, Boattin; Galli, Pedersen, Caruso (87′ Rosucci); Hurtig (87′ Staskova), Girelli, Bonansea (72′ Cernoia)

Fiorentina (3-4-3): Schroffenegger; Quinn, Tortelli, Zanoli; Thogersen, Neto, Middag (63′ Adami), Vigilucci (86′ Baldi); Kim (72′ Monnecchi), Sabatino, Bonetti (72′ Clelland)

Żółta kartka: Thogersen