Cagliari – Juventus 1:3 (0:3)

Zwycięstwo Juventusu nad Cagliari na Sardena Arena. Bianconeri świetnie rozpoczęli mecz, a Cristiano Ronaldo potrzebował nieco ponad 30 minut na skompletowanie hat-tricka. W drugiej połowie więcej do powiedzenia mieli gospodarze, ale stać ich było tylko na jedno trafienie.

Po dość chaotycznym początku Juventus wyszedł na prowadzenie w 10. minucie – Cuadrado posłał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego do Cristiano Ronaldo, który skorzystał ze sporej ilości wolnego miejsca i mocnym uderzeniem głową pokonał Cragno. Kilka minut później Portugalczyk ruszył do dośrodkowania Chiesy i ostro wszedł w bramkarza, za co szczęśliwie obejrzał tylko żółtą kartkę. Swoją okazję miał Morata, który stojąc oko w oko z bramkarzem uderzył prosto w niego, a w 24. minucie sędzia wskazał na rzut karny po tym, jak Cragno podciął Ronaldo. Do stojącej piłki podszedł sam poszkodowany i oddał bardzo mocne uderzenie, nie zostawiając bramkarzowi żadnych szans na interwencję. Gospodarze byli aktywni i szukali swojego trafienia – najpierw mocne uderzenie Nainggolana sprzed pola karnego minęło słupek bramki Szczęsnego, a kilka minut później Belg groźnie dośrodkował do Pedro, ale świetną interwencją popisał się Chiellini. W 32. minucie Ronaldo skompletował hat-tricka – tym razem otrzymał dobre podanie od Chiesy, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i mocnym uderzeniem pokonał Cragno. Po chwili z boiska z urazem zszedł Alex Sandro, którego zastąpił Bernardeschi. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy Bianconeri oddali gospodarzom piłkę i skupili się na obronie oraz szybkich wypadach na połowę rywala. Szczęsny zachował czujnosć po uderzeniu Duncana z rzutu wolnego i popisał się świetną interwencją po mocnym uderzeniu Marina z dystansu, które przeniósł nad poprzeczką. W 61. minucie gospodarze trafili do siatki – Zappa skorzystał z dużej ilości wolnego miejsca na prawym skrzydle i dokładnie dograł do Simeone, który z bliska pokonał Szczęsnego. Na tego gola bardzo szybko odpowiedzieć chciał Ronaldo, którego mocne uderzenie po zejściu z lewego skrzydła minęło słupek bramki Cragno. W 70. minucie Pirlo posłał do gry Bonucciego i McKenniego, którzy zastąpili Chielliniego i Moratę. Po chwili blisko trafienia był Chiesa, któremu zabrakło centymetrów, by z bliskiej odległości wpakować dośrodkowanie Cuadrado do siatki. Juventus kontynuował ataki – najpierw strzał Rabiota zablokował Godin, następnie Bonucciemu zabrakło niewiele, by dojść do dośrodkowania z lewej strony i uderzyć głową. W ostatnich minutach do gry za Chiesę i Cuadrado weszli Arthur i Frabotta, a Juventus skupił się na broneniu. Dwa uderzenia oddał Pereiro – raz piłka nieznacznie minęła słupek, raz pewnie piłkę złapał Szczęsny, jedną świetną interwencję w powietrzu zanotował Danilo. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Ronaldo pomylił się w sytuacji sam na sam z Cragno, więc mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Pierwsza połowa – świetna, druga – do zapomnienia. Juventus pokazał dziś dwie twarze, ale najważniejsze, że trzy punkty wrócą z drużyną do Turynu. Teraz podopieczni Pirlo będą mieli pierwszą od dawna chwilę na złapanie oddechu – kolejny mecz zagrają dopiero za tydzień, gdy podejmą u siebie Benevento.

61′ Simeone (asysta Zappa) – 10′ Ronaldo (asysta Cuadrado), 25′ Ronaldo (rzut karny), 32′ Ronaldo (asysta Chiesa)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Cuadrado (83′ Frabotta), de Ligt, Chiellini (70′ Bonucci), Alex Sandro (34′ Bernardeschi) – Kulusevski, Danilo, Rabiot, Chiesa (83′ Arthur) – Ronaldo, Morata (70′ McKennie)

Cagliari (3-5-2): Cragno – Ceppitelli (70′ Klavan), Godin, Rugani (80′ Pereiro) – Zappa (70′ Asamoah), Nainggolan (80′ Deiola), Duncan, Marin, Nandez – Pedro, Simeone (80′ Cerri)

eF.

Mecz się skończył po pierwszej połowie, na drugą już nie wyszliśmy. Najważniejsze są trzy punkty. FJ!

Aha, Ronaldo wciąż jest wielki. Za to Morata dzisiaj był fatalny.

Don Mati

Dokładnie, przeciwko Porto to dramat że nie trafił 3 setek(1 spalony) i jak pisałem czy był sens wydawać 55 baniek na kogoś kto potrafi w Lidze tylko się odnaleźć, a zawsze każdemu na tym forum powtarzam żeby czekać do końca sezonu

olek246890
Użytkownik
olek246890

Fakt troche duzo dalismy za goscia ktory nie stzrela w waznych momentach, mnie nahbardziej irytuja te jego spalone, rozumiem ze to czesc gry i kazdego pilkarza na tym lapia ale jego w tym sezonie zlapali juz ze 100 razy…..
Depay bylby lepsza opcja dla nas niz Morata…

AveJuve666

Nie mi to do konca oceniac, ale sadze, ze on nie pasuje do pomyslu (taktyki), czy do samej potrzeby napastnika na 9. Jezeli sadzicie ze jest dobry, to musialby byc on na skrzydla + napastnik na 9.

olek246890
Użytkownik
olek246890

Inny ale wlasnie jest takim zawodnikiem ktorego potrzebujemy, argumenty ze jest nizszy i nie strzela glowa ( ktos podal taki argument we wczesniejszym artykule) jest bajka bo ile bramek glowa strzelil Morata.
Nie rozumiem w Lyonie gra na srodku ataku w tym sezonie rozegral tam 22 mecze, do tego moze zagrac jako lewo badz od biedy prawo skrzydlowy. Ma 27 lat i mysle ze jest nam bardziej potrzebny niz Morata

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Ok, ja go nawet nie ogladam, nie wiem jak gra obecnie, jak go czasem widzialem w LM, to wrazenia az takiego na mnie nie robil, w zeszlym sezonie, bo w tym nie gral w zadnych pucharach (moze dlatego chce uciekac). Tylko to jest gosc ktory nigdy nie bedzie gral jak 9, takie moje zdanie. On i tak byl adaptowany ze skrzydel w pomocy, o ile pamietam. No chyba ze jest tak dobry jak Suarez swego czasu, ale do tego, to mu o lata swietlne daleko (w glowie).

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

A moze jakas skala, a nie tylko binarna? Szczegolnie, ze kolega nie widzial meczu.

eF.
Użytkownik
eF.

Skala? Jeżeli występ Ronaldo był w stylu 10/10, to występ Moraty będzie na 3/10.

peyotek

Spokojnie . Ten projekt już się skończył . Nie tylko ze względów sportowych , a przede wszystkim finansowych. Rocznie Ronaldo kosztuje nas z wszystkimi opłatami ponad 60 mln euro. Przy braku wpływu z dnia meczowego i odpadniecia z LM prognozowana strata na ten rok to ponad 200 mln euro. Trzeba ratować klub ,to że Ronaldo odchodzi jest pewne , pytanie kto w zamian przy obecnej formie sytuacji Dybali.

LimaK

Szkoda, że CR7 z Porto takiego “ciśnienia” nie miał…

FORZA JUVE!

Damek86
Użytkownik
Damek86

To teraz nasze Zebry mogą wypinać pierś i dumnie udzielać wywiady.

Viking CR
Użytkownik
Viking CR

Mam nadzieję że Cristiano odejdzie do Realu, MU albo PSG bo tam będzie strzelał w każdy meczu po 2,3 bramki. I przestaniecie go w końcu krytykować jak po meczu z Porto bo nie widzicie tego że jakby drużyna zagrała tak jak pierwsza połowę dziś to też by strzelał i byłby awans ale wylaliscie na niego fale hejtu zamiast na bezradna pomoc i żenujący atak pozycyjny jaki często gra Juve. Tak już nie grają drużyny na poziomie. Trzeba grać szybko i do przodu i są tego efekty

olek246890
Użytkownik
olek246890

Moje pytanie brzmi czemu Danilo gralw srodku a nie Fagioli naprzyklad?????

Użytkownik

Znowu poczuliśmy się pewnie i odpuściliśmy drugą połowę!!!
Najważniejsze trzy punkty, oby Napoli ograło “Srilan”

Fed2012

Nawet nie wiedziałem, że mecz się odbył. CR7 lubi strzelać hat tricki Cagliari. Poza meczem z Atalantą w PW ten sezon już nie ma tak naprawdę znaczenia. Dograć pierwszą czwórkę, zdobyć Puchar Włoch i szykować się na następny sezon.

olek246890
Użytkownik
olek246890

Dokladnie.
Wiadomo ze nie da sie wygrywac zawsze, to jest zupelnie zrozumiale , klub potrzebuje przebudowy ktora zaczelismy
( Mckennie Demiral Light Kulu Chiesa)
Kilku pilkarzy powinno odejsc kilku mlodych powinno przyjsc, napewno priorytetem jest srodek pola do wzmocnienia i lewa strona zarowno obrona jak i skrzydlo.

Don Mati
Użytkownik
Don Mati

Spróbuję rozwiązać problem odnośnie Ronaldo, on jest potrzebny Juventusowi, ma swoje słabe mecze bo ciągle chce grać, nie umie zrozumieć że musi odpoczywać ale nawet słaba jego forma w niektórych meczach nie jest problem tylko ZAROBKI, nikt z zarządu nie myślał by o jego sprzedaży gdybyśmy doszli do Półfinału LM bo była by kasa a tak nasz długo ciągle rośnie

Krych707
Użytkownik
Krych707

No to co nie chcemy już żeby Ronaldo odchodził 😉 A tak serio to każdy który ochłonie nie będzie chciał żeby Ronaldo wyleciał z jego ulubionego klubu. Moim zdaniem Kulusevski na minus – brakuje mu trochę doświadczenia i myślę że lepiej by było jakby pograł chociaż z pół roku w innym klubie i wtedy przyszedł do Juve, żeby takiego większego doświadczenia nabrać. Pierwsza połowa dobra – i tak to mim zdaniem wygląda.

olek246890
Użytkownik
olek246890

Kulusevski jest mlody dajmy mu czas, on ma dopiero 20 lat, a doswiadczenie musi zbierac u nas, jego gra w Parmie wygladala inaczej ale i Parma grala inaczej

Użytkownik

Popieram!!!

IloveJU
Użytkownik
IloveJU

Trochę odwrotnie niż zwykle, wreszcie wyjaśniamy rywala w 1 połowie. My tak powinniśmy grać w prawie każdym meczu, bo w każdym się nie da. Trzeba powiedzieć ,,dziękujemy i prosimy o jeszcze”.

Coleslav
Użytkownik
Coleslav

Trzy punkty i zwycięstwo cieszą, ale wydaje mi się, że jest tak, że chłopaki mają problem z psychiką, z motywacją. Widocznie za mała presja była w meczu z Porto. Wystarczyło, że zarząd puścił info, że będzie przebudowa drużyny i już wszyscy się zaczęli bać o swoje miliony i nagle można było rozjechać średniaka jak walec drogowy. Co do Christiano, to okazuje się, że wcale nie jest żadnym emerytem, wcale się nie kończy, po prostu potrzebuje, określonego poziomu drużyny i określonej dawki presji. Szkoda tylko drugiej połowy, bo się zachowali już standardowo: Nie ma strachu nie ma gry.

sebaso
Użytkownik
sebaso

wazna wygrana bo daje top 4 spokój jeszcze za tydzien w niedziele 3 punkty, powoli mozna myslec nad przebudowa zespołu bo z taka gro dalej bedzie wstyd w europie , a i inter będzie ciężko zdetronizować . ronaldo w dobrym zespole jeszcze pewnie by wygrał lm ale juve nie ma dobrego zespołu a on za duzo kosztuje przez co nie ma przebudowy .

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

dzisiaj w meczu wystapilo 16 graczy, z czego 6 graczy jest u nas 1 sezon, 3 graczy 2 sezon, 7 (w tym bramkarz) dluzej, trener 1 sezon, ale nie, nie ma zadnej przebudowy.

MDM
Użytkownik
MDM

Oczywiście, że przebudowa jest w trakcie, ale jak ktoś nie chce tego widzieć, to widzi.

olek246890
Użytkownik
olek246890

Dokladnie sie z tym zgadzam, kazdy klub ma wymiane w skladzie co jakis czas, trzeba mieszac mlodosc i checi wygrywania z doswiadczeniem starszych graczy.
U nas ten czas nadszedl teraz, mamy mase mlodych fajnych pilkarzy, jesli dojda do tego gracze pokroju Locatelli wzmocni sie kilka pozycij znowu bedziemy na topie po sezonie przerwy.
Tylko pytanie jest inne, czy Pirlo to czlowiek ktory jak dostanie nawet wzmocniony sklad bedzie umial to wykorzystac? Mnie najbardziej boli ten brak charyzymy u niego to jak mimo slabej gry chodzi spokojnie albo to jak po 3-0 w pierwszej polowie zostawiamy jajka w szatni i gramy klape w drugiej, on chyba powinien zatrudnic sobie trenera od motywacij jakiego mial ponoc kiedys Bonucci, bo to lezy u niego.

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Przepraszam, widzialem ze juz ktos tak pisal o tej charyzmie. Mozesz mi to opisac w jaki sposob to oceniasz, ta charyzme, czy jej brak? Patrzysz czy fajne miny do kamery robi, albo drze ryja (bo to jest wyznacznikiem charyzmy – bo dla pewnego knypka z wasem bylo czy co?)? Czy moze masz wtyke w szatni, albo nie wiem co tam wiecej? Co to jest wedlug Ciebie “charyzma”. Czy np. Klopp ktory aktualnie utapia sezon w PL np. ma charyzme, czy moze ja stracil, a mial, a pozniej znowu nie?

olek246890
Użytkownik
olek246890

Charyzma jest wtedy kiedy pilkarze przegrywajac/albo majac mase sytuacij strzeleckich nie moga strzelic schodza do szatni ze spuszczonymi glowami, a wychodza z klatka wypieta do przodu wiadomo wtedy ze cos tam im zostalo powiedziane.. W meczu z Porto nasi wyszli z glowami w dole( niczego to nie sugeruje ale wygladali jakby juz oddali mecz). Tak dokladnie dracy ryja Conte przy lini mimo wszystkiego co do niego mam jest charyzmatyczny, pilkarze wiedza ze on tam jest, zyje meczem, macha lapami ale go slysza ( puste trybuny mu w tym pomagaja). Pirlo tylko stoi i nic nie robi. Niechcesz mi powiedziec ze nie rozrozniasz miedzy tymi dwoma panami ktory jest bardziej charyzmatyczny?
Pokaz mi tak flegmatycznego drugiego trenera jak Pirlo??? Klopp,Mou etc kazdy z nich drze jape zyje meczem, biega skacze, nawet kopniecie bidonu z woda jak nie idzie to okaz zawzietosc i ludzkiej zlosc. Pirlo nawet recznikiem nie rzuci, jak dla mnie jest za miekki

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Rzucanie recznikami, darcie ryja i bieganie w kolko jak debil, to niestety nie jest wyznacznik charyzmy, ani jakiegos atrybutu ktory ma powodowac automatyczne zwycieztwo druzyny (ale jak jestes wyznawca takickh idei, to ja cie nie przekonam). Widziales kiedys np. zeby Ancellottiemu powieka drygnela? Nie chce krakac, ale ile Conte wytrzymal w 1 klubie? 🙂 . Masz na mysli mecz w Turynie z Porto? Wyszli ze spuszczonymi glowami w tym meczu?