Juventus – Genoa 3:1 (2:0)

Przed Meczem Juventus Genoa

Pewne zwycięstwo Juventusu nad Genoą w Turynie. Podopieczni Andrei Pirlo świetnie zaprezentowali się w pierwszej połowie i choć nie najlepiej weszli w drugą odsłonę meczu, to ostatecznie nie dali przyjezdnym szans.

Bianconeri bardzo dobrze weszli w ten mecz i już w 4. minucie objęli prowadzenie – Cuadrado przedryblował Rovellę na prawej flance, wpadł w pole karne i oddał futbolówkę do Dejana Kulusevskiego, który precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans Perinowi. Goście szukali wyrównującej bramki, ale to Juventus trafił po raz drugi – w 22. minucie prowadzenie swojego zespołu podwoił Alvaro Morata. Hiszpan mocnym strzałem wykończył świetną sytuację, w której znalazł się po błyskawicznym kontrataku wyprowadzonym przez Chiesę i strzale Ronaldo w słupek. Juventus kontrolował grę i starał się nadal zagrażać bramce rywala – Perin popisał się dobrą interwencją po strzale Rabiota i pewnie złapał uderzenie Ronaldo. Tuż przed przerwą Genoa miała świetną szansę na zdobycie gola kontaktowego – Scamacca łatwo ograł de Ligta i Chielliniego, ale jego uderzenie w sytuacji sam na sam obronił Szczęsny.

W przerwie trenerzy dokonali zmian w swoich zespołach (Alex Sandro za Cuadrado i Pjaca oraz Ghiglione za Behramiego i Biraschiego), a w drugą połowę lepiej weszła Genoa. Goście w 49. minucie trafili do siatki – Rovella dośrodkował z rzutu rożnego, a niepilnowany uderzeniem głową pokonał Szczęsnego. W kolejnych minutach goście byli bliscy wyrównania, a świetną okazję zmarnował Pjaca. W 68. minucie Pirlo przeprowadził podwójną zmianę – Dybala i McKennie weszli do gry w miejsce Moraty i Kulusevskiego. Weston kilkadziesiąt sekund później trafił do siatki – Amerykanin skorzystał z nieporozumienia w linii obrony gości i znalazł się sam na sam z Perinem po dobrym podaniu prostopadłym Danilo, po czym lekko podciętym uderzeniem pokonał bramkarza. W ostatniej fazie gry na boisko wbiegli jeszcze Arthur i Ramsey za Chiesę i Rabiota, a Bianconeri kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Genoa musiała kończyć mecz w dziesiątkę, ponieważ Zappacosta doznał urazu po tym, jak Ballardini wykkorzystał już komplet zmian i wynik nie uległ już zmianie.

Juventus wygrał po dobrym występie i w spokoju może przygotowywać się do wyjazdowego starcia z Atalantą, które odbędzie się za tydzień. Mecz w Bergamo będzie bardzo ważny w kontekście walki o TOP 4.

4′ Kulusevski (asysta Cuadrado), 22′ Morata, 70′ McKennie (asysta Danilo) – 49′ Scamacca (asysta Rovella)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Cuadrado (46′ Alex Sandro), de Ligt, Chiellini, Danilo – Kulusevski (68′ McKennie), Bentancur, Rabiot (84′ Ramsey), Chiesa (74′ Arthur) – Morata (68′ Dybala), Ronaldo
Genoa (3-5-2): Perin – Masiello, Radovanović, Criscito – Biraschi (46′ Ghiglione), Behrami (46′ Pjaca), Badelj, Rovella (63′ Zajc), Zappacosta – Scamacca (70′ Melegoni), Pandev (63′ Szomurodow)

Żółte kartki: 20′ Cuadrado, 37′ Kulusevski, 82′ Alex Sandro – 38′ Behrami, 53′ Rovella, 62′ Criscito