Koniec z zasadą goli na wyjeździe?

UEFA rozważa rezygnację z zasady goli na wyjeździe w odniesieniu do całego meczu, albo przynajmniej od czasu rozpoczęcia dogrywki.

Angielski Daily Telegraph sugeruje, że sprawa jest już omawiana na formalnym poziomie i może wkrótce zostać poddana pod głosowanie przez komitet wykonawczy UEFA.

Istnieją doniesienia, że UEFA może albo całkowicie odrzucić zasadę goli na wyjeździe, albo przynajmniej usunąć ją w przypadku spotkań rozpoczynających się w dogrywce.

Raport w Daily Telegraph sugeruje, że sprawa jest już omawiana na formalnym poziomie i może wkrótce zostać poddana pod głosowanie przez komitet wykonawczy UEFA.

Początkowo dyskusji miano poddać pomysł całkowitego usunięcia reguły bramek na wyjeździe, zwłaszcza w czasach, w których wśród ograniczeń koronawirusa i pustych stadionów różnica między grą u siebie i na wyjeździe jest minimalna.

Jednak bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie utrzymywanie bramek na wyjeździe w przypadku remisów do czasu dogrywki. W tym momencie bramka zdobyta na wyjeździe nie będzie liczyła się już podwójnie dla drużyny gości.

Dołącz do redakcji JuvePoland! Dla każdego fana Juve znajdzie się miejsce!

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
unbelievable87
1 rok temu

No gdyby nie to, to na pewno czekalibyśmy teraz na dwumecz z pupilami uefa w półfinale CL… 😉

slavOy
1 rok temu

Zgadzam sie, ze od dogrywki powinien panowac reset skoro w regulaminowym czasie zespoły zagrały na remis.

Volto
1 rok temu

Uważam, że to urok dwumeczy, bramki wyjazdowe, jednak od dogrywki bezwzględnie powinno to zostać zniesione, to już jest dawanie nieuczciwej przewagi jednej z drużyn.

LimaK
1 rok temu

Powinni usunąć zasadę “goli na wyjeździe”. Powinni także zlikwidować te bezsensowne dogrywki i przejść od razu do karnych.

Arlito_FJ
1 rok temu

Faktycznie, zasada goli na wyjeździe w dogrywkach jest bardzo krzywdząca dla gospodarzy drugiego meczu. W taki sposób odpadliśmy w tym roku. Olivieira strzelił bramkę z wolnego, a chwilę potem Rabiot doprowadził do remisu w dwumeczu 4:4. Tak samo rok temu z Lyonem, remis 3:3.
Nie można w tym szukać głównego powodu naszych porażek w CL, ale przez tą zasadę nie mam odczucia, że Juventus odpadał w pełni zasłużenie.