Koniec z zasadą goli na wyjeździe?

UEFA rozważa rezygnację z zasady goli na wyjeździe w odniesieniu do całego meczu, albo przynajmniej od czasu rozpoczęcia dogrywki.

Angielski Daily Telegraph sugeruje, że sprawa jest już omawiana na formalnym poziomie i może wkrótce zostać poddana pod głosowanie przez komitet wykonawczy UEFA.

Istnieją doniesienia, że UEFA może albo całkowicie odrzucić zasadę goli na wyjeździe, albo przynajmniej usunąć ją w przypadku spotkań rozpoczynających się w dogrywce.

Raport w Daily Telegraph sugeruje, że sprawa jest już omawiana na formalnym poziomie i może wkrótce zostać poddana pod głosowanie przez komitet wykonawczy UEFA.

Początkowo dyskusji miano poddać pomysł całkowitego usunięcia reguły bramek na wyjeździe, zwłaszcza w czasach, w których wśród ograniczeń koronawirusa i pustych stadionów różnica między grą u siebie i na wyjeździe jest minimalna.

Jednak bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie utrzymywanie bramek na wyjeździe w przypadku remisów do czasu dogrywki. W tym momencie bramka zdobyta na wyjeździe nie będzie liczyła się już podwójnie dla drużyny gości.

12 komentarzy

Faktycznie, zasada goli na wyjeździe w dogrywkach jest bardzo krzywdząca dla gospodarzy drugiego meczu. W taki sposób odpadliśmy w tym roku. Olivieira strzelił bramkę z wolnego, a chwilę potem Rabiot doprowadził do remisu w dwumeczu 4:4. Tak samo rok temu z Lyonem, remis 3:3.
Nie można w tym szukać głównego powodu naszych porażek w CL, ale przez tą zasadę nie mam odczucia, że Juventus odpadał w pełni zasłużenie.

Powinni usunąć zasadę "goli na wyjeździe". Powinni także zlikwidować te bezsensowne dogrywki i przejść od razu do karnych.

Volto

Uważam, że to urok dwumeczy, bramki wyjazdowe, jednak od dogrywki bezwzględnie powinno to zostać zniesione, to już jest dawanie nieuczciwej przewagi jednej z drużyn.

slavOy

Zgadzam sie, ze od dogrywki powinien panowac reset skoro w regulaminowym czasie zespoły zagrały na remis.

No gdyby nie to, to na pewno czekalibyśmy teraz na dwumecz z pupilami uefa w półfinale CL... 😉