Rozdajemy książki “Juve!”

Są takie dni w życiu każdego kibica, które będziemy pamiętać na zawsze. Dla Juventinich z dłuższym stażem jednym z nich jest 5 maja 2002 roku. Internet raczkował, forum JuvePoland miało powstać dopiero za pół roku, do komunikacji służyła nam wtedy lista mailingowa, a źródłem informacji o wyniku spotkania dla wielu była telegazeta i radio. Tylko nieliczni cieszyli się możliwością oglądania meczów na żywo.

W takich okolicznościach wszyscy oczekiwaliśmy spotkania w Udine. Mimo, że rozum podpowiadał co innego, to wierzyliśmy w końcowy sukces drużyny Marcelo Lippiego. Przed ostatnią kolejką sezonu 2001/2002 stawce przewodził Inter z 69 punktami, dalej Juventus (68 pkt,) i Roma (67 pkt.). Nawet zwycięstwo nie zapewniało końcowego triumfu, dlatego wszystkie oczy były skierowane na Udine (Udinese – Juventus), Rzym (Lazio – Inter) i Turyn (Torino – Roma).

Stara Dama bardzo szybko ustawiła wynik spotkania: po bramkach Davida Trezeguet (‘2) i Alessandro Del Piero (’11) kontrolowaliśmy mecz i nerwowo spoglądaliśmy na wyniki pozostałych dwóch meczów.

Lazio dwukrotnie traciło prowadzenie w pierwszej połowie, żeby ostatecznie wygrać mecz 4:2 (12′ Vieri, 20′ Poborsky, 24′ Di Biagio, 45′ Poborsky, 56′ Simeone, 73′ Inzaghi). W Turynie natomiast Roma wygrała po bramce Antonio Cassano w 68. minucie meczu. Giallorossi wskoczyli kosztem Interu na drugie miejsce w tabeli, a Juventus mógł cieszyć się z 26. Scudetto w historii.

Miks relacji z Radio Rai z ścieżką dźwiękową z Rockyego przez długi czas nie schodził z pierwszego miejsca listy przebojów fanów Juventusu.

Wspominając bardzo szybko strzelone bramki Trezeguet i Del Piero pomyśleliśmy, żeby rozdać dwie książki “Juve! Historia potęgi” dla tych osób, które będą najbliżej podania minuty, w której padnie pierwsza bramka niedzielnego spotkania Udinese – Juventus.

Minutę należy podać w komentarzu pod postem na Instagramie JuvePoland. Jeżeli więcej niż dwie osoby podadzą poprawną odpowiedź, to decydować będzie ilość lajków i oznaczonych osób w Waszym komentarzu. Będziemy brać pod uwagę tylko pierwszy komentarz i tylko od tych, którzy obserwują naszego Instagrama.