Chiellini i Chiesa od pierwszych minut z Belgią

Giorgio Chiellini i Federico Chiesa wystąpią od pierwszych minut w piątkowym spotkaniu ćwierćfinału Euro2020 pomiędzy Belgią i Włochami – wynika z informacji podawanych przez SkySport.

Federico dotychczas wystąpił we wszystkich meczach turnieju. W pierwszych dwóch spotkaniach wchodził na ostatnie minuty, następnie rozegrał cały mecz przeciwko Walii, w którym został wybrany piłkarzem meczu. W 1/8 finału, przeciwko Austrii, wszedł na boisko w 86. minucie przy stanie 0:0, żeby w piątej minucie dogrywki strzelić fantastyczną bramkę dającą Włochom prowadzenie, w wygranym ostatecznie 2:1 spotkaniu. Wygląda na to, że równa forma przekonała Roberto Manciniego i w najbliższym meczu zobaczymy Fede od pierwszych minut.

Giorgio Chiellini rozegrał całe spotkanie przeciwko Turcji (3-0), ale w kolejnym meczu już w 24. minucie opuścił boisko z grymasem bólu spowodowanym kontuzją zginacza. Opuścił mecz z Walią i miał być gotowy do pojedynku z Austrią, jednak sztab medyczny zdecydował, żeby dać mu jeszcze odpocząć i pozwolić w pełni przygotować się do ewentualnego, kolejnego meczu mistrzostw. Dziennikarze twierdzą, że obrońca Starej Damy jest już w pełni sił i w piątek zobaczymy go od pierwszych minut, u boku Leonardo Bonucciego.