Puchar Gampera: Barcelona – Juventus

8 sierpnia na Camp Nou odbędą się mecze o Puchar Gampera. Najpierw o 18:30 będą rywalizowały żeńskie drużyny Barcelony i Juventusu, a jeszcze tego samego dnia, o 21:30, odbędzie się spotkanie pomiędzy pierwszymi zespołami. Piłkarki obu klubów spotkały się już ze sobą w zeszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Drużyna Barcelony wygrała wówczas z Juventusem zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

W spotkaniu męskich drużyn dodatkowym ubarwieniem widowiska będzie pojedynek pomiędzy Cristiano Ronaldo a Lionelem Messim – oczywiście, jeśli obaj wystąpią. Kibice Barcelony na pewno dobrze pamiętają mecze El Clasico, gdy po stronie Realu Madryt występował CR7 więc będzie to świetna okazja, by zobaczyć ponownie obu piłkarzy na murawie.

Mecz o Trofeum Joana Gampera to coroczne przedsezonowe rozgrywki, których gospodarzem jest FC Barcelona, a nazwa pucharu odnosi się do założyciela klubu. Juventus już raz sięgnął po zwycięstwo w tej formule w roku 2005, wygrywając wtedy po rzutach karnych 2:4 (2:2 w regulaminowym czasie gry).

Już po 12 minutach Bianconeri objęli prowadzenie dzięki bramce Alessandro Del Piero z rzutu karnego. Sędzia podyktował jedenastkę po faulu Oleguera na Patricku Vieirze.
Barca wyrównała dopiero w drugiej połowie, kiedy Messi wykorzystał błąd Gianluki Pessotto przy pułapce ofsajdowej, podając do Iniesty, który nie miał problemów z pokonaniem Christiana Abbiatiego. Trzy minuty później Barcelona była już na prowadzeniu po strzale Van Bronckhorsta z 25 metrów. Na 13 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Juventus dostał kolejny rzut karny, tym razem po faulu Edmilsona na Adrianie Mutu. Pewnym egzekutorem był David Trezeguet.
Dogrywki nie było, od razu przeprowadzono konkurs rzutów karnych. Bianconeri wykonywali je bezbłędnie, za to w drużynie gości nie popisali się Eto’o i Marquez. W drużynie Juve zadebiutował nie tylko Abbiati, ale także Federico Balzaretti. Oboje pokazali się z dobrej strony.

Barcelona – Juventus 2:2 (karne 2:4)
67′ Iniesta, 70′ Giovanni – 11′ Del Piero (kar.), 78′ Trezeguet (kar.)
Karne: Deco (gol), Mutu (gol), Eto’o (pudło), Olivera (gol), Marquez (pudło), Trezeguet (gol), Belletti (gol), Vieira (gol)

Barcelona: Valdes (46′ Jorquera), Gabri (75′ Belletti), Puyol, Oleguer (46′ Edmílson), Van Bronckhorst – Marquez, Van Bommel, Iniesta (68′ Eto’o), Leo Messi (90′ Giuly) – Ronaldinho (46′ Deco), Larsson (86′ Maxi Lopez)

Juventus: Abbiati – Zebina (46′ Balzaretti), Kovac, Cannavaro, Pessotto (87′ Zalayeta) – Camoranesi (80′ Olivera), Vieira, Giannichedda, Chiellini (46′ Blasi) – Del Piero (46′ Mutu), Ibrahimovic (46′ Trezeguet)

Kartki: Van Bommel – Zebina, Del Piero, Giannichedda, Vieira, Cannavaro

Sędzia: Julian Rodríguez Santiago
Widzów: 91826