Soule podpisał kontrakt do 2024 roku

Juventus oficjalnie poinformował, że Matias Soule przedłużył umowę do 2024 roku. W kontrakcie zapisano opcję przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Piłkarz dał się poznać szerszej publiczności rozgrywając dobre zawody w wygranym 3:1 sparingu z Ceseną. W pierwszej połowie Soule zbiegł z prawego skrzydła i dograł piłkę w pole karne, gdzie bramkę na 2:0 zdobył Weston McKennie. W drugiej połowie młodzian sam wpisał się na listę strzelców, kiedy oddał strzał zza pola karnego. Piłka szczęśliwa odbiła się od obrońcy rywali i przelobowała bramkarza.

Soule to klasyczny prawoskrzydłowy, który uwielbia schodzić do środka na lewą nogę. Piłkarz przyznaje, że jego idolem jest Paulo Dybala, który z powodu kontuzji obserwował popisy młodszego rodaka zza linii bocznej. Niektórzy twierdzą również, że młody Argentyńczyk przypomina stylem gry Angela Di Marię.

W zeszłym sezonie Soule zaliczył 5 bramek i 5 asyst w 30 meczach dla Primavery Juventusu. Na swoim koncie ma również 3 występy dla reprezentacji Argentyny do lat 16. Skrzydłowy pojawił się w Turynie w 2020 r., kiedy opuścił Velez Sarsfield, którego jest wychowankiem. Kto wie, czy jego wielki talent nie pozwoli mu na przynajmniej krótkie epizody w drużynie Allegriego w nadchodzącym sezonie.