Strona główna » Aktualności » Plan Allegriego na scudetto
Plan Allegriego na scudetto
Trzy zwycięstwa z rzędu w Serie A wlały nadzieję w serca kibiców Juventusu. La Repubblica przekonuje, że pokonanie Spezii było momentem zwrotnym w zwycięskiej ścieżce powracającego Massimiliano Allegriego. Toskański trener wierzy dalej w odrobienie strat i możliwość walki o scudetto.
Udało się już zrealizować plan przed październikową przerwą na mecze reprezentacji. Zakładano, że Bianconeri zdołają dotrzeć do strefy w pobliżu Ligi Europy i aktualnie plasują się na siódmym miejscu w tabeli. Trzeba jednak zakasać rękawy i walczyć dalej.
Teraz piłkarzy Allegriego czekają mecze z Romą, Zenitem i Interem. Zwycięstwa w tych spotkaniach pozwolą zbliżyć się znacząco do pierwszej czwórki Seria A i awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów.
Następna przerwa reprezentacyjna nastąpi w listopadzie i trzeba przystąpić do niej w jak najbardziej komfortowej sytuacji. Potem Bianconerim pozostanie już tylko przeprowadzenie szturmu w okolice scudetto.