Zenit Petersburg – Juventus 0:1 (0:0)

To nie był łatwy mecz, ale Juventus wraca z Petersburga z kompletem punktów. Bianconeri po raz czwarty z rzędu wygrali 1:0, a tym razem bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dejan Kulusevski.

Pierwsza połowa z pewnością nie była piłkarskim spektaklem – obie strony były raczej wycofane i miały problem ze spenetrowaniem pola karnego rywala. Juventus nie oddał żadnego celnego strzału, a ciekawie pod bramką Kriciuka było tak naprawdę raz – w 40. minucie De Sciglio przerzucił piłkę z prawego skrzydła do Chiesy, który dobrym przyjęciem wykreował sobie nieco wolnego miejsca w polu karnym rywala, po czym oddał mocno niecelny strzał. Gospodarze zdołali oddać dwa celne strzały na bramkę Szczęsnego, ale polski bramkarz zachował czujność – w 18. minucie Claudinho uderzał sprzed pola karnego po stracie Bernardeschiego, a tuż przed przerwą głową po rzucie rożnym strzelał Czistiakow.

Od początku drugiej połowy gra zaczęła się otwierać. W 51. minucie Morata posłał dobre podanie prostopadłe do McKenniego, ale ten nie zdołał przenieść piłki nad bramkarzem. W odpowiedzi Claudinho łatwo minął De Sciglio i wydawało się, że podciętym strzałem pod poprzeczkę pokona Szczęsnego, ale zabrakło mu precyzji. W 58. minucie Allegri wykonał potrójną zmianę – Kulusevski, Arthur i Cuadrado weszli za Bernardeschiego, Locatellego i Alexa Sandro. Brazylijski pomocnik szybko obejrzał żółtą kartkę, ale po kilku minutach posłał świetne górne podanie do wbiegającego w pole karne Cuadrado, który zgrał piłkę do środka, gdzie nikt nie zdołał zamknąć akcji. w 74. minucie świetną okazję po dośrodkowaniu De Sciglio z lewej strony zmarnował McKennie, który niecelnie uderzył głową. Allegri posłał do boju Keana (za Moratę) i Ramseya (za Bentancura), ale Juventus miał problem z tworzeniem sobie sytuacji strzeleckich. W 86. minucie Bianconeri dopięli jednak swego – De Sciglio posłał kolejną dobrą centrę z lewego skrzydła, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Kulusevski. Piłka po strzale Szweda odbiła się od słupka i wpadła do bramki gospodarzy. W końcówce meczu Zenit rzucił się do ataków, a w doliczonym czasie gry Rosjanie mieli jeszcze rzut wolny sprzed pola karnego Juve i rzut rożny, ale wynik nie uległ już zmianie.

Sytuacja Juventusu po pierwszej rundzie meczów grupowych jest wymarzona – Bianconeri po wyjazdach do Rosji i do Szwecji oraz meczu domowym z Chelsea mają komplet punktów i bilans bramkowy 5:0. Pora skupić się na odrabianiu strat w lidze – już w niedzielę wyjazdowe starcie z Interem.

86′ Kulusevski (asysta De Sciglio)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro (58′ Cuadrado) – Locatelli (58′ Arthur), Bentancur (84′ Ramsey), McKennie – Chiesa, Morata (76′ Kean), Bernardeschi (58′ Kulusevski)

Zenit Petersburg (4-3-3): Kriciuk – Karawajew (61′ Sutormin), Czistiakow (88′ Krugowoj), Lovren, Rakicki – Wendel, Barrios, Santos – Malcom (69′ Kuziajew), Dziuba (61′ Azmoun), Claudinho (88′ Jerochin)

Żółte kartki: 30′ Barrios, 46′ Karawajew – 60′ Arthur, 90′ Ramsey