Strona główna » Aktualności » Pogba między Turynem a Paryżem. „Decyzja wciąż nie została podjęta”
Pogba między Turynem a Paryżem. „Decyzja wciąż nie została podjęta”
Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Paris Saint-Germain złożyło ofertę za Paula Pogbę, który szykuje się do opuszczenia Manchesteru United. Propozycja dla piłkarza ma nie być tak korzystna, jak ta przedstawiona mu ostatnio przez obecnego pracodawcę, ale wygląda na to, że Francuz nie da się przekonać Czerwonym Diabłom i zmieni otoczenie. Choć 29-latek jest otwarty na przenosiny do Paryża, to jego pierwszym wyborem wciąż pozostaje Juventus. Wcześniej w grę wchodził także Real Madryt, ale zainteresowanie Królewskich znacznie osłabło po odejściu trenera Zinedine`a Zidane`a.
Należy zauważyć, że oba pozostające w wyścigu kluby specjalizują się w podpisywaniu kontraktów z wolnymi agentami. W ten sposób do stolicy Francji trafili Georginio Wijnaldum, Gianluigi Donnarumma, Sergio Ramos i Lionel Messi, a do Turynu zawitali między innymi Adrien Rabiot, Aaron Ramsey, Andrea Pirlo oraz oczywiście Paul Pogba. Sam zainteresowany stwierdził, że nic nie zostało przesądzone i skupia się na występach dla United. W rozmowie z Telefoot mistrz świata z 2018 roku powiedział:
„W temacie mojej przyszłości nie ma żadnych decyzji. Mogę je podjąć jutro albo w trakcie letniego okienka. Teraz chcę solidnie dokończyć sezon. Niestety nie gramy już o tytuły, a to zawsze jest moim celem. W ostatnich latach nic nie wygraliśmy i bardzo mnie to smuci”.
Pogba zarabia 290 tysięcy funtów tygodniowo, ale pieniądze nie są tu najważniejsze. Najstarszy syn Paula – Labile Shakur – w przyszłym roku zaczyna szkołę, a żona zawodnika rozwija karierę zawodową jako projektantka. Czynniki te z pewnością wpłyną na wybór, jakiego dokona pomocnik, ale już dziś wiadomo, że nie będzie nim United. Kierownictwo klubu z Old Trafford od dawna przygotowuje się do odejścia Francuza i planuje zakup nowego gracza drugiej linii. Cała operacja mogła zostać przeprowadzona już w 2019 roku, ale Manchester nie otrzymał wtedy satysfakcjonującej oferty, a ruchy na rynku transferowym zostały ograniczone przez pandemię COVID 19. Przeszkoda ta nie osłabiła u Pogby chęci zmiany barw, ale ten zawsze zachowywał się profesjonalnie i nadal ma szacunek szatni. Choć rodzina piłkarza wiodła w Anglii szczęśliwe życie, nie brakowało także trudnych epizodów. Sygnałem, że czas dokonać zmiany może być wydarzenie z ostatniego miesiąca, kiedy to do domu Pogby w Cheshire nastąpiło włamanie. W czasie przestępstwa synowie pomocnika spali, a on i jego drużyna przegrywali mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.
Autor: Samuel Luckhurst, Manchester Evening News