Juventus – Fiorentina 2:0 (1:0). Pewny awans do finału

Zapowiedz 2 Meczu Polfinalu Pucharu Wloch Juventus Fiorentina

Juventus wygrał na własnym stadionie z Fiorentiną 2:0, czym zapewnił sobie awans do finału Pucharu Włoch. Gospodarze wydawali się mieć pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a do bramki Drągowskiego trafili Bernardeschi i Danilo.

Fiorentina od początku meczu atakowała sporą liczbą zawodników i dość szybko miała świetną szansę bramkową – Perin popełnił błąd przy wyjściu z bramki po stałym fragmencie gry, a piłka spadła pod nogi Torreiry, którego strzał tuż przed linią bramkową zablokował Cabral. Bianconeri skupiali się na szybkich wypadach na połowę przeciwnika i prostopadłych podaniach do jednego z dwójki napastników – Drągowski zachowywał jednak czujność i powstrzymał Moratę oraz dwukrotnie Vlahovicia. Po jednym z takich szybkich ataków Juventus wyszedł na prowadzenie – w 32. minucie polski bramkarz źle wyszedł do dośrodkowania Moraty, piłka trafiła do Bernardeschiego, a ten popisał się dobrym, mocnym uderzeniem z powietrza. Po wznowieniu goście starali się o bramkę wyrównującą i mieli dobrą szansę po stracie De Sciglio na rzecz Saponary, ale Perin dobrze odbił strzał Cabrala.

Po przerwie Fiorentina kontynuowała ataki, a w 50. minucie Perin popisał się świetnym refleksem i zdołał odbić uderzenie Quarty po rzucie rożnym. W kolejnych minutach bramkarz Juventusu nie musiał się wysilać, a Juventus próbował się odgryzać i wyprowadzał kolejne ataki. Zakaria trafił w słupek z ostrego kąta po wejściu w pole karne i podaniu od Vlahovicia, Fiorentina odgryzła się groźnym, ale minimalnie niecelnym strzałem Biraghiego z rzutu wolnego. Allegri wprowadził na boisko Dybalę w miejsce Moraty, a w 69. minucie z bramki cieszył się Rabiot – jego radość nie potrwała jednak długo, bowiem VAR wykazał minimalnego spalonego. Kilka minut później Zakaria oddał kolejne niezłe, ale niecelne uderzenie, a po drugiej stronie Cabral główkował minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu Callejona. W końcowej fazie meczu na boisku za De Sciglio, Bernardeschiego i Vlahovicia pojawili się Cuadrado, Chiellini i Kean, a Bianconeri skupili się na obronie korzystnego wyniku. Perin dobrze interweniował po strzałach Amrabata i Sottila, a w doliczonym czasie gry Danilo dobił rywala i przypieczętował awans Juve do finału. Brazylijczyk wykończył solową akcję Cuadrado, który zabawił się z obrońcami Violi.

W pełni zasłużony awans do finału oznacza, że Juventus 11 maja zagra przeciwko Interowi o jedyne trofeum, na jakie ma jeszcze szanse w tym sezonie. Mecz odbędzie się na rzymskim Stadio Olimpico.

Juventus – Fiorentina 2:0 (1:0)
32′ Bernardeschi, 90′ Danilo (asysta Cuadrado)

Juventus (4-4-2): Perin – De Sciglio (79′ Cuadrado), Bonucci, de Ligt, Alex Sandro – Bernardeschi (82′ Chiellini), Zakaria, Danilo, Rabiot – Vlahović (82′ Kean), Morata (66′ Dybala)

Fiorentina (4-3-3): Drągowski – Venuti (69′ Callejon), Quarta, Igor, Biraghi – Duncan (79′ Maleh), Torreira (46′ Amrabat), Saponara (63′ Sottil) – Ikone (79′ Piątek), Cabral, Gonzalez

Żółte kartki: 45′ De Sciglio – 72′ Quarta