Juventus – Juventus U23 2:0. Szybkie ustalenie wyniku końcowego w Villar Perosa

Juventus W Okresie Przygotowawczym Jest Zle

Villar Perosa to coroczna tradycja i ważne wydarzenie dla każdego kibica Juve, które poprzedza nadchodzący sezon. To świetny moment na naładowanie akumulatorów pozytywnymi wibracjami, po powrocie z Summer Tour i przed ostatnim letnim wyjazdem do Tel Awiwu na mecz przeciwko Atletico Madryt. Ale to przede wszystkim doskonała rozgrzewka przed oficjalnym rozpoczęciem nadchodzącego sezonu. Mecz był kiedyś nazywany “Juventus A vs Juventus B” – dzisiaj jest to Pierwsza Drużyna przeciwko Under 23.

Biorąc pod uwagę atmosferę spotkania, jego rytm powinien być spokojny i odpowiedni dla meczu towarzyskiego, ale daleko do tego. Drużyna Massimiliano Allegriego od razu docisnęła pedał gazu i w ciągu kwadransa zdobyła dwie bramki. Na pierwszy gol nie trzeba było długo czekać. Już w 2 minucie meczu Manuel Locatelli umieścił piłkę w lewym dolnym rogu po strzale zza pola karnego. Druga bramka nadeszła w 17 minucie, kiedy Leonardo Bonucci spotkał się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Wykonawcą stałego fragmentu gry był Angel Di Maria, a po jego podaniu piłka idealnie wylądowała na głowie Bonucciego, który skierował ją w prawy górny róg bramki. Przez całą pierwszą połowę pierwsza drużyna przejęła inicjatywę i szukała okazji – szczególnie aktywny był Vlahović, który niejednokrotnie zbliżał się do bramki. Drużyna Under 23 starała się powstrzymywać swoich przeciwników, zwłaszcza w linii defensywnej, co doprowadziło do zakończenia pierwszej połowy z przewagą dwóch bramek.

Zaledwie kilka sekund po wznowieniu gry Nicolo Rovella był bliski podwyższenia wyniku na 3:0. Pierwsza akcja drugiej części meczu okazała się ostatnią, gdyż kilka minut później trudno było przerwać pewną tradycję w Villar Perosa. Kibice Juventusu wtargnęli na boisko, co jest nieodłącznym elementem corocznych spotkań w tym miejscu. Końcowy gwizdek zabrzmiał, a wynik nie uległ już zmianie.

Juventus – Juventus U23 2:0

2′ Locatelli, 16′ Bonucci

Juventus: Szczęsny (30’ Perin), Danilo (46’ Barbieri), Bonucci (35’ Gatti), Bremer (46’ Rugani), Alex Sandro (43’ Pellegrini), Zakaria (43’ Rovella), Locatelli (46’ Zuelli), Fagioli (35’ Soulé), Di Maria (46’ Cudrig), Vlahović, Kean (46’ Rabiot).

Juventus U23: Garofani (46’ Raina), Leo (46’ Cotter), Riccio (14’ Stramaccioni), Poli (46’ Nzouango), Verduci (46’ Gozzi), Sersanti (46’ Iling Junior), Barrenechea (46’ Rafia), Iocolano (46’ Mulazzi), Sekulov, Pecorino (46’ Bonetti), Lipari.