Wojciech Szczęsny z kontuzją. Nie zagra w meczu z Sassuolo

Wojciech Szczęsny nie zagra w pierwszym meczu zbliżającego się sezonu. Bramkarz Juventusu doznał niewielkiego naderwania mięśnia lewego uda. Polak zagrał w pierwszej połowie przegranego 0-4 meczu z Atletico Madryt w niedzielę i został zastąpiony przez Mattię Perina w przerwie.

Juventus potwierdził teraz, że były zawodnik Arsenalu doznał urazu podczas pobytu na boisku, dlatego dziś rano przeszedł badania medyczne.

“Z powodu dyskomfortu odczuwanego pod koniec pierwszej połowy meczu z Atletico Madryt, Wojciech Szczęsny przeszedł dziś rano badania radiologiczne w J|Medical, które ujawniły zmianę w mięśniu przywodziciela lewego uda. Oczekuje się, że zawodnik będzie wyłączony z gry przez około 20 dni” – poinformował Juventus w oficjalnym oświadczeniu.

Bianconeri będą gościć Sassuolo na Allianz Stadium w pierwszym meczu Serie A w tym sezonie w poniedziałek, 15 sierpnia.