Juventus Next Gen w 1/4 baraży o awans do Serie B!

Drużyna Juventus Next Gen odrobiła stratę 0-1 z pierwszego meczu i po wygranej 3-0 w drugim meczu zakwalifikowała się do ćwierćfinału baraży o awans do Serie B! Po tym jak Casertana (4 miejsce w sezonie zasadniczym w Grupie C) w pierwszym meczu wygrała w Turynie 1-0 wydawało się, że rewanż powinien potoczyć się po ich myśli. Tymczasem goście od pierwszej minuty intensywnie atakowali, stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Po trzech z nich na listę strzelców wpisali się Sekulov (’18), Cerri (’48) i Guera (’68). Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie golem Paglino w 90+2′ minucie i finalnie to trener Massimo Brambilla cieszył się z awansu.

W następnej rundzie przeciwnikiem Juve będzie Carrarese. W trakcie sezonu (Carrarese – 3. miejsce w tabeli, Juventus – 7. miejsce) klub z miasta Carrara dwukrotnie wygrywał 1-0.

Składy:
Casertana: Venturi, Celiento (k), Toscano, Carretta (75′ Taurino), Damian (75′ Deli), Curcio, Sciacca, Casoli (46′ Tavernelli), Calapai, Montalto (75′ Rovaglia), Anastasio (80′ Paglino)
Trener: Vincenzo Cangelosi.

Juventus Next Gen: Daffara, Savona, Stramaccioni, Muharemovic (k), Hasa, Cerri (75′ Da Graca), Mbangula (86′ Anghelè), Guerra (86′ Salifou), Rouhi, Damiani, Sekulov (75′ Comenencia)
Trener: Massimo Brambilla.

Żółte kartki: 89′ Da Graca -51′ Sciacca, 81′ Celiento

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie na stadionie Juve Next Gen w Alessandrii 21 maja, rewanż w Carrarze – 25 maja. Drabinka półfinałowa wygląda następująco: