Juventus – Monza 2:0 (2:0). Domowe zwycięstwo na zakończenie sezonu

Grafika Meczowa Juvepoland 2023 24 Serie A Juventus Monza

Juventus pokonuje Monzę u siebie na zakończenie sezonu 2023/24. Bianconeri wygrali 2:0 po bramkach Chiesy i Alexa Sandro, który pożegnał się z turyńską publicznością po 9 latach i 327 występach w biało-czarnej koszulce.

W mecz lepiej weszli goście, którzy w pierwszej fazie meczu sprawiali Juventusowi sporo kłopotów, ale podopieczni Montero przejęli kontrolę po kilkunastu minutach gry. Fagioli obił poprzeczkę, a Izzo dwukrotnie ratował Monzę interwencjami tuż przed linią bramkową. W 26. minucie w pole karne rywala z lewej strony wpadł Chiesa i oddał mocne uderzenie lewą nogą, otwierając tym samym wynik spotkania. 2 minuty później było już 2:0 – Fagioli dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Alexa Sandro, który trafił do siatki w swoim pożegnalnym występie.

W przerwie w bramce Juventusu zameldował się Pinsoglio, a Bianconeri nadal atakowali – Chiesa uderzeniem sprzed pola karnego obił słupek, a niedługo później w sytuacji sam na sam z bramkarzem źle przyjął piłkę po świetnym podaniu Fagiolego. Pinsoglio zanotował dwie dobre interwencje, a w 73. minucie murawę opuścił wyraźnie wzruszony Alex Sandro, którego zastąpił debiutujący Djalo. Goście kończyli mecz w 10 po tym, jak dwie żółte kartki obejrzał wprowadzony w drugiej połowie Zerbin. W jednej z ostatnich akcji meczu Weah sfaulował Motę we własnym polu karnym, ale analiza VAR wykazała, że wcześniej w tej samej akcji Pessina zagrał ręką i wynik nie uległ już zmianie.

Był to ostatni mecz Juventusu 2023/24, z pewnością również ostatni w biało-czarnej koszulce dla przynajmniej kilku zawodników z obecnej kadry. Wkrótce w Turynie oficjalnie rozpocznie się era Thiago Motty.

Juventus – Monza 2:0 (2:0)
26′ Chiesa (asysta Milik), 28′ Alex Sandro (asysta Fagioli)

Juventus (3-4-3): Perin (46′ Pinsoglio) – Danilo, Rugani, Alex Sandro (73′ Djalo) – Weah, Alcaraz, Fagioli (79′ Nicolussi Caviglia), Iling-Junior – Chiesa, Milik (73′ Vlahović), Yildiz (87′ Miretti)

Monza (3-4-2-1): Sorrentino – D’Ambrosio, Mari, Izzo – Birindelli (66′ Zerbin), Gagliardini (46′ Bondo), Pessina, Pereira (75′ Kyriakopoulos) – Colpani (46′ Djurić), Carboni (81′ Ferraris) – Mota

Żółte kartki: 63′ Yildiz – 38′ Carboni, 67′ Zerbin
Czerwone kartki: 90′ Zerbin

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!