Wtorkowe okładki włoskiej prasy sportowej: Zaccagni w 98. minucie ratuje Włochów

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Cud Włochów – remis w 98. minucie meczu z Chorwatami, jesteśmy w rundzie pucharowej. Gigio paruje wszystko, Zaccagni utrzymuje nas przy życiu dzięki magii w ostatniej chwili. W sobotę mecz ze Szwajcarią. Od Aebischera do Ndoye, czeka na nas blok boloński. Calha przekonany przez kolegów z drużyny: “Jestem szczęśliwy w Interze, zostaję tutaj“. Zaniolo o Douglasie Luizie: “Juve, podpisaliście kontrakt z naprawdę topowym piłkarzem“.

Corriere dello Sport – EuroFiuuu! Od koszmaru do świętowania, 1-1 z Chorwacją, w sobotę czeka nas Szwajcaria. Szalone Włochy, przechodzą dalej dzięki bramce w 98. minucie, bohaterem Zaccagni. Spalletti wstrząsa piłkarzami: “Gramy poniżej naszego poziomu“. Calafiori i Koop, plan Juve i dwa cele. Nowy pomysł na pomocnika dla Milanu – Brazylijczyk André.

Tuttosport – Zaccagni w 98. minucie daje nam awans do rundy pucharowej, w sobotę mecz w Berlinie przeciwko Szwajcarii. Gol w stylu Del Piero w ostatnim desperackim ataku po wspaniałej asyście Calafioriego, kiedy Chorwacja wydawała się już pewna wygranej i kwalifikacji. Co za strach po golu Modrica na 1-0, który chwilę wcześniej nie strzelił karnego. Teraz Włochy muszą zmienić bieg, Spalletti: “Idziemy naprzód, ale jest tak wiele błędów. Czasami robimy nielogiczne rzeczy“. Juve-Thuram ze zniżką, Francuz coraz bliżej, Khephren chce do Bianconerich, Nicea obniża cenę. Welington do Toro, negocjacje nabierają tempa.

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!