Juventus – Next Gen 4:0 (2:0). Seniorzy pewnie wygrywają z młodszymi kolegami (skrót spotkania)

Seniorzy Juventusu pewnie wygrywają w spotkaniu z drużyną NextGen. Bardzo ładne trafienia w drugiej połowie zanotowali Yildiz oraz Thuram.

Juventus wygrał tradycyjnie rozgrywany co roku mecz z drużyną Next Gen 4:0. Nie było to typowe spotkanie, gdyż piłkarze spędzili na murawie dwa razy po 30 minut. Przedsezonowy mecz z drużyną młodzieżową tym razem nie odbył się na boisku treningowym, a na Allianz Stadium, dzięki czemu mogło objerzeć go 40 000 kibiców. Thiago Motta miał okazję na przetestowanie kilku nowych zawodników i ponownie pominął m. in. Chiesę, Szczęsnego, Milika czy McKenniego.

Początek spotkania przebiegał w dość wolnym tempie, o czym dali do zrozumienia kibice, gdyż było słychać okrzyki z ich strony. Gra rozkręciła się po golu zdobytym przez Danilo, a chwilę później drugie trafienie dołożył Weah. W pewnych momentach część kibiców głośno naśmiewała się z Locatellego, choć reszta publiczności odpowiedziała na to brawami.

Po wznowieniu gry Kenan Yildiz strzelił ładną bramkę po rzucie rożnym Douglasa Luiza, a Thuram zaimponował spektakularnym lobem z dystansu. Spotkanie zakończyło się w 56. minucie, kiedy kibice wtargnęli na murawę.

Juventus – Next Gen 4:0 (2:0)
26′ Danilo, 30′ Weah, 39′ Yildiz, 43′ Thuram

Juventus (4-2-3-1): Di Gregorio (Pinsoglio 31′) – Bremer, Gatti, Danilo (Cabal 45′), Cambiaso – Locatelli, Thuram (Fagioli 45′) – Weah, Douglas Luiz, Yildiz (Sekulov 45′) – Vlahović

Next Gen (3-4-2-1): Daffara – Savona, Gonzalez, Muharemovic – Cudrig, Peeters, Owusu, Rouhi – Guerra, Mbangula – Mancini