Juventus przegrywa w ostatnim przedsezonowym sparingu (skrót)

Po porażce 3:0 z Norymbergą i remisie 2:2 z Brestem, w ostatnim sprawdzianie przed rozpoczynającym się już za tydzień sezonie ligowym, Bianconeri ulegli Atletico Madryt 0-2. Juventus ponownie wyglądał na rozkojarzony i podatny na błędy w defensywie, które bezlitośnie wykorzystali Joao Felix i Angel Correa.

Mecz został rozegrany na Ullevi Stadium w Goteborgu. W pierwszej połowie Michele Di Gregorio obronił strzał Marcosa Llorente oraz miał trochę szczęścia po tym, jak Antoine Griezmann uderzył w słupek. Juventus próbował się odgryzać, ale w bramkę nie mógł wstrzelić się Dusan Vlahović, szczególnie na siedem minut przed końcem pierwszej odsłony, gdy dostał świetne podanie od Weah. Piłkarze z Madrytu świetnie weszli w drugą odsłonę meczu, wprowadzony po przerwie Joao Felix pokonał silnym strzałem Di Gregorio. Simeone wprowadził na plac gry wielu świeżych piłkarzy, czego nie mógł zrobić Thaigo Motta, który na ławce posiadał zaledwie dwóch bramkarzy, Danilo i Fagiolego oraz czterech młodzików z Next Gen. Stara Dama również w drugiej połowie nie była w stanie poważnie zagrozić bramce Atleti, a na domiar złego po faulu Cabala w końcówce sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Correa, ustalając wynik meczu, który z pewnością nie napawa optymizmem na tydzień przed początkiem ligi.

Juventus – Atletico 0:2 (0:0)
48′ Felix, 85′ (rzut karny) Correa

Juventus: Di Gregorio, Cambiaso, Gatti, Bremer (Danilo 74), Cabal, Locatelli (Fagioli 74), Thuram, Weah, Douglas Luiz, Yildiz, Vlahovic

Atletico Madryt: Moldovan, Azpilicueta, Witsel, Le Normand (Reinildo 46), Llorente, De Paul (Joao Felix 46), Koke (Awudu 85), Lino (Simeone 64), Riquelme (Kostis 64), Griezmann (Serrano 46), Sorloth (Correa 46)