Poniedziałkowe okładki włoskiej prasy sportowej: derby nareszcie dla Milanu

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Derbowe zwycięstwo Milanu jest głównym tematem na pierwszej stronie Gazzetty Rossoneri, dzięki bramce Gabbii pod koniec meczu przepędzili klątwę derbów i pozwolili Fonsece zachować swoją pozycję na ławce. Inter z kolei, po nudnym remisie z Monzą, znów stracił punkty. Wydaje się, że maszyna Simone Inzaghiego, która wydawała się idealna, zacięła się, a wraz z nią nieskuteczny Lautaro Martinez.

Corriere dello Sport – „Inter w klatce”. Derby dla Milanu, Rossoneri pokonali Nerazzurrich po sześciu porażkach z rzędu. Diavolo otworzyli wynik dzięki Pulisicowi, wyrównał jednak Dimarco. Minutę przed końcem mecz rozstrzygnął Gabbia, który wspaniałym strzałem głową pokonał bramkarza Interu. Fiorentina pokonała Lazio, dwa rzuty karne Gudmundssona w drugiej połowie wystarczyły do zdobycia trzech punktów. Pierwsze zwycięstwo w erze Ivana Juricia odniosła też Roma, 3-0 z Udinese na Olimpico dzięki bramkom Dowbyka, Dybali i Baldanziego.

Tuttosport – Co za noc w Mediolanie, Rossoneri rozstrzygnęli mecz z Interem dopiero w końcówce, gdzie Gabbia ukarał Nerazzurrich strzałem głową na minutę przed końcem. Wielka satysfakcja dla Diavolo, który zdołali przerwać klątwę derbów, Inter natomiast jest dopiero szósty w tabeli Serie A. Tuttosport poświęca również miejsce również dedykowane Juventusowi, w centrum uwagi znajduje się Dusan Vlahovic, który rozczarował przeciwko Napoli. Thiago Motta musi znaleźć nowe rozwiązania, by zacząć zdobywać punkty w Serie A po trzech bezbramkowych remisach z rzędu.