Strona główna » Aktualności » Inter mistrzem Włoch. Nerazzurri przypieczętowali scudetto po meczu z Parmą
Inter mistrzem Włoch. Nerazzurri przypieczętowali scudetto po meczu z Parmą
Inter Mediolan został mistrzem Włoch sezonu 2025/26. Drużyna Cristiana Chivu pokonała Parmę 2:0 na San Siro i zapewniła sobie scudetto na trzy kolejki przed końcem sezonu. Dla Juventusu to bolesny kontrast w kampanii, w której Bianconeri wciąż walczą o awans do Ligi Mistrzów.
fot. @inter.it
Inter Mediolan oficjalnie został mistrzem Włoch. Nerazzurri pokonali Parmę 2:0 na San Siro i na trzy kolejki przed końcem sezonu matematycznie zapewnili sobie zwycięstwo w Serie A. Do przypieczętowania tytułu wystarczał im remis, ale zespół Cristiana Chivu nie zostawił sprawy przypadkowi. Wynik otworzył Marcus Thuram, który trafił do siatki tuż przed przerwą po podaniu Piotra Zielińskiego. Drugiego gola zdobył Henrikh Mkhitaryan w końcówce spotkania, zamykając mecz i rozpoczynając mistrzowskie świętowanie na San Siro.
Dla Chivu to pierwszy tak duży sukces w roli trenera seniorów. Rumuński szkoleniowiec objął Inter przed tym sezonem i już w debiutanckiej kampanii poprowadził klub do mistrzostwa Włoch. Wcześniej znał smak scudetto jako piłkarz Nerazzurrich, a teraz wrócił na szczyt już z ławki trenerskiej.
Z perspektywy Juventusu jest to obraz wyjątkowo gorzki. Inter świętuje mistrzostwo, podczas gdy Stara Dama po remisie 1:1 z Veroną wciąż musi bronić miejsca dającego awans do Ligi Mistrzów. Bianconeri mieli okazję zrobić kolejny krok w stronę czołowej czwórki, ale stracili punkty z drużyną ze strefy spadkowej. Końcówka sezonu zapowiada się więc zupełnie inaczej po obu stronach wielkiej włoskiej rywalizacji. Inter może już świętować tytuł, a Juventus musi skupić się na minimum, bez którego letni projekt Luciano Spallettiego stanie się znacznie trudniejszy do zrealizowania.