73-letni Buffon w wywiadzie dla Le Iene!

Poznajecie jegomościa na zdjęciu obok? To Gianluigi Buffon, tylko z przyszłości – już w podeszłym wieku, dawno na piłkarskiej emeryturze. Jutro właśnie taki ucharakteryzowany Gigi będzie gościem programu Le Iene, emitowanego na kanale Italia 1 o godzinie 21:10.

Le Iene ma zwykle humorystyczny charakter, tym razem jednak producenci programu podeszli do wywiadu z Buffonem dosyć oryginalnie – gwiazda Juve odpowiadała na pytania sformułowane tak, jak by minęło już wiele lat od zakończenia jego przygody z futbolem. Oto zapis rozmowy z Buffonem z przyszłości.

Jak wspominasz Marcello Lippiego?
Buffon: Cóż to był za trener! Jak dla mnie – totalne maksimum. Od lat noszę go w sercu.

Pamiętasz, jak zakończył się sezon 2011/2012
Buffon: Pamiętam ekscytujący finał tego sezonu. Walczyliśmy łeb w łeb z Milanem o scudetto…

Conte nosi jeszcze perukę?
Buffon: Ale jaką znowu perukę! Zafundował sobie przeszczep włosów, wyszło naprawdę dobrze!

Co wspominasz najlepiej?
Buffon: Cóż, z pewnością Mundial z 2006 roku, czyste szaleństwo!

A najgorsze wspomnienie?
Buffon: Finał Ligi Mistrzów w Manchestrze przeciwko Milanowi… nie jestem w stanie tego zapomnieć.

Gdzie zakończyłeś karierę piłkarską?
Buffon: Szczyt kariery osiągnąłem w Juve, więc tam zakończyłem to, co najpiękniejsze i najlepsze. Ostatnie dwa lata w Ameryce i ostatni rok w Chinach były jednak ciekawym doświadczeniem w moim życiu.

Kiedy przestałeś grać w piłkę?
Buffon: Ohoho, to już prawie 33 lata temu… Miałem wtedy 40-stkę na karku…

www.tuttojuve.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
22
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: