Del Neri o Juventusie, Conte i Del Piero

W trakcie programu I Signori del Calcio emitowanym przez Sky Sport wywiadu na temat swojej przygody w Juventusie udzielił były szkoleniowiec turyńskiej ekipy, Luigi Del Neri (na zdjęciu). Czy trener ów mógł zrobić w stolicy Piemontu więcej?

Gdybym dzisiaj miał podjąć jeszcze raz decyzje, które podjąłem wówczas, zrobiłbym dokładnie to samo” – powiedział Del Neri. “Czasem zdarza się jednak, że pewne rzeczy zarząd klubu chce zmienić i zmienia. Człowiek uczy się z każdej sytuacji, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wtedy drużyna była w budowie. Być może komuś zabrakło cierpliwości, a być może to ja nie byłem właściwym człowiekiem do tego, by pociągnąć ten projekt do przodu. W styczniu radziliśmy sobie dobrze z młodymi zawodnikami w drużynie. Grał Quagliarella, grał De Ceglie, grał Iaquinta – szczerze mówiąc, tamta drużyna mogła walczyć maksymalnie o czwarte miejsce w tabeli ligowej. Nie było w niej kogoś, kto miałby wielki charakter, nie wiedzieliśmy, jak zarządzać przewagą.“.

Następnie dodał: “Później drużyna stawała się coraz lepsza. Conte miał już do dyspozycji inną formację i osiągnął z nią wyniki. To jego zasługa, udało mu się zbudować świetną ekipę“.

Zapytany o pożegnanie Alessandro Del Piero z Juve i z krajem, odpowiedział: “Nie mógł grać dłużej we Włoszech po tym, czego dokonał w Juventusie. Osobiście uważam, że decyzja, którą podjął, była wyborem jego serca. Chodzi mi o to, że jeśli już musiał odejść, wolał trafić jak najdalej stąd. Kiedy zostawiasz to, co najbardziej kochasz, odległość pozwala ci nieco lepiej sobie z tym poradzić. Koniec końców myślę, że Australia była w tym kontekście dobrym pomysłem. Na pewno wniesie do tamtejszych rozgrywek swój talent i swoją wizję gry“.

www.tuttojuve.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
24
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: