Strona główna » Aktualności » Vieira blisko Juventusu, Pires też?
Vieira blisko Juventusu, Pires też?
Po wielu latach zainteresowania Juventus wreszcie rozpoczął negocjacje z Arsenalem w sprawie Patricka Vieiry. Bettega i Moggi byli wczoraj w Londynie i zaoferowali wstępnie 8 milionów euro plus Stephena Appiaha. 29-letni francuski pomocnik próbował już kiedyś swoich sił w Serie A w AC Milan. Stara Dama interesuje się nim już od co najmniej czterech sezonów. Arsene Wenger – trener Arsenalu – zaufał mu i opierał swoją koncepcję gry m.in. właśnie na nim. Vieira swoją grą zasłużył sobie na opaskę kapitańską.
Czas reprezentanta Francji w Arsenalu dobiega końca. Po dziewięciu latach gry w ekipie Kanonierów zdecyduje się chyba wreszcie odejść. Jego kontrakt wygasa w 2007 roku, ale Francuz chciałby opuścić klub trochę wcześniej. Nie zamierza też na razie przedłużać kontraktu. Ostatniego lata interesował się nim Real Madryt, który zaproponował 35 milionów euro. Teraz jednak Arsenal na pewno tak wielkiej sumy nie otrzyma i musi sprzedać zawodnika, aby chociaż trochę zarobić.
Moggi i Bettega zaproponowali najpierw angielskiemu klubowi 7 milionów euro plus Appiah (zainteresowane są nim Bolton i Middlesborough), dla którego na pewno lepiej byłoby, aby przeniósł się do jednego z bardziej prestiżowych klubów Premiership. Później działacze Juve podnieśli tą ofertę. Arsenal jest świadomy tego, że nie nakłoni swojego asa do przedłużenia kontraktu. Appiah jest w kręgu zainteresowań Kanonierów, ale Stara Dama musiałaby dopłacić jeszcze 10 milionów euro. Bianconeri chcą szybko sprzedać Enzo Mareskę, którym zainteresowane są kluby z Anglii i Włoch. Pieniądze za zawodnika dałyby brakujące 2 miliony.
Bianconeri mają nadzieję zamknąć negocjacje do następnego tygodnia. Cały czas możliwość przejścia do Juventusu ma Robert Pires. Wenger pozwolił mu szukać nowego pracodawcy, a to właśnie Stara Dama jest faworytem do jego pozyskania. Jeśli Arsenal nie zażąda za dużej sumy, to Pires najprawdopodobniej od nowego sezon będzie występować w drużynie Starej Damy.
www.sports.it