Strona główna » Aktualności » Lucescu: Juventus to zwycięska drużyna
Lucescu: Juventus to zwycięska drużyna
Juventus awansował do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów i jest chwalony przez specjalistów nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie. Grę Starej Damy komplementuje m.in. trener Szachtara Donieck, Mircea Lucescu (na zdjęciu).
Lucescu przyznał, że śledzi od czasu do czasu rozgrywki ligi włoskiej: “Niezbyt często, bo muszę skupiać się na wygrywaniu na swoim podwórku, ale to oczywiste, że żywię sympatię dla włoskiej piłki. Juventus już udowodnił, że w Serie A jest najsilniejszym zespołem“. Szkoleniowiec rywala Bianconerich z fazy grupowej LM tak uzasadnia sukcesy Juve: “Młodzi gracze są głodni zwycięstw, jednocześnie starsi dają drużynie doświadczenie. Szefostwo klubu stworzyło zwycięską drużynę, wspieraną jeszcze siłą nowego stadionu“.
Rumun, który wcześniej trenował m.in. Inter przyznaje, że odczuwa czasem nostalgię za Italią: “Pod koniec maja będę wolny i jeśli nadarzy się okazja powrotu do Włoch, na pewno ja rozważę.”
www.tuttosport.it