Prandelli: Balotelli to mistrz

Cesare Prandelli (na zdjęciu) wypowiadając się po remisie z Brazylią, po raz kolejny podkreślił swoje nadzieje pokładane w Mario Balotellim. “Balotelli miał swoje szanse i zachował się świetnie przy bramce. Jego pierwsza myśl dotyczy zawsze dobra drużyny i to jest postawa godna mistrza. Mario ma olbrzymi potencjał i może zostać jednym z pięciu najlepszych zawodników świata, jeśli tylko będzie konsekwentny” – stwierdził selekcjoner.

Mecz w Genewie wydawał się już zakończony po dwóch bramkach jakie stracili Włosi do przerwy, ale Azzurri pokazali charakter i rozegrali dobre, drugie 45 minut przechodząc z 4-3-1-2 na 4-3-3. “Wynik wydawał się przesądzony, po tym jak straciliśmy dwie bramki, ale drużyna zareagowała właściwie i pokazała kilka interesujących opcji” – przyznał były trener Fiorentiny. “4-3-3 rozszerza pole gry w efekcie czego powstają sytuacje jeden na jednego, ale to musi zostać przetestowane“.

Rozegraliśmy świetny mecz. Jeden z najlepszych odkąd jestem selekcjonerem, ale najważniejsze jest teraz skupienie na wtorkowym meczu. Trzy ważne punkty będą do wygrania z Maltą. Giaccherini? Był naszym najlepszym zawodnikiem w pierwszej połowie” – zakończył Prandelli.

www.football-italia.net

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
7
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: