Nowe kary za rasizm

Dziś odbyło się spotkanie władz FIGC, podczas którego ustalone zostały nowe reguły dotyczące kar dyscyplinarnych za rasistowskie zachowania wśród piłkarzy i kibiców. Są one zgodne z najnowszymi dyrektywami UEFA.

Od teraz “każda osoba, która znieważa godność osoby lub grupy osób, w tym z powodów związanych z kolorem skóry, rasą, religią lub pochodzeniem etnicznym, zostanie zawieszona na przynajmniej 10 spotkań lub będzie ukarana w inny, uznany za stosowny sposób“. Jest to podwojenie co najmniej 5-meczowego zawieszenia, które obowiązywało od 2012 roku.

Jeśli chodzi o kibiców, minimalną karą za ich rasistowskie zachowania będzie zamknięcie części stadionu. Jeśli dojdzie do recydywy, na klub zostanie nałożona grzywna w wysokości 50 tysięcy euro, a stadion zostanie całkowicie zamknięty. Każda kolejna taka sytuacja może być związana z zamknięciem stadionu na więcej niż jedną kolejkę, przyznaniem walkoweru drużynie przeciwnej, odjęciem punktów i wreszcie wykluczeniem z rozgrywek.

W sytuacji, w której sędzia przerwie mecz z powodu rasistowskich lub dyskryminujących zachowań kibiców, może się on skończyć się walkowerem.

www.football-italia.net

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
15
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: