Raport z wypożyczeń i współwłasności (7)

Za nami styczniowe okno transferowe, podczas którego doszło do szeregu operacji związanych z kartami zawodników, znajdujących się poza pierwszą drużyną Juventusu. W tym czasie trwały rozgrywki w większości lig europejskich, a Bianconeri na wypożyczeniach i współwłasnościach zdobywali cenne doświadczenie. Jak im szło? Zapraszamy do lektury kolejnej części raportu.

Zawodnicy grający w klubach Serie A
Berardi po strzeleniu czterech goli Milanowi został bohaterem całej piłkarskiej Italii, ale po tym wyczynie przyszło słabe spotkanie z Torino i co najwyżej niezłe mecze z Livorno i Hellas. Statystyki 19-latka są niesamowite i należy mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości będzie w stanie prezentować bardziej stabilną formę. Oprócz niego, bardzo dobrze radzi sobie także Gabbiadini, który za każdym razem wychodził ostatnio w podstawowym składzie Sampdorii jako prawoskrzydłowy w ustawieniu 4-2-3-1. 22-latek pokazał się z bardzo dobrej strony na Juventus Stadium, gdzie był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, zanotował gola i asystę, a także pechowo trafił w poprzeczkę. W innych meczach również nie zawodził – przeciwko Udinese zaliczył dwie asysty, z Bologną strzelił gola na wagę punktu, a we wczorajszych derbach Genui pokazał, że nie brakuje mu serca do gry. Włoskie media chwalą także Immobile. Wychowanek Starej Damy szybko wyleczył kontuzję odniesioną w spotkaniu z Parmą (zabrakło go tylko przeciwko Fiorentinie) i dołożył do swojego dorobku bramkowego (11 goli w 19 spotkaniach Serie A) dwa kolejne trafienia – przeciwko Sassuolo i Milanowi. W spotkaniu z mediolańską drużyną ośmieszył Bonerę, za co trafił na okładki włoskich dzienników sportowych, a La Gazzetta dello Sport okrzyknęła go graczem spotkania.

Po wypożyczeniu do Genoi spory kredyt zaufania otrzymał De Ceglie, który znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny w dwóch ostatnich kolejkach. Wychowanek Juve nie zaliczy wczorajszych derbów do udanych – gazety krytykują go zwłaszcza za słabą grę w pierwszej połowie, w której nie radził sobie z De Silvestrim. Sporo minut zebrał ostatnio także inny lewonożny gracz – Ziegler. Niewiele mniej grali dwaj klubowi koledzy Szwajcara – Zaza oraz Marrone. Do Sassuolo w styczniu przybyło 12 nowych zawodników i wydaje się, że może to ograniczyć okazje do gry Zazy, który nie trafił w lidze od 2 miesięcy. Nowi konkurenci 22-latka do gry w linii napadu to m.in. doświadczony Floccari, a także młodzi Sanabria i Sansone.

Z ławki rezerwowych nie podnosili się ostatnio Sorensen oraz Motta. W bramce Sampdorii pewniakiem jest Da Costa, a Fiorillo, którego 50% karty Juventus nabył ostatniego dnia zimowego mercato, obserwuje ligowe mecze z ławki. 24-latek prawdopodobnie wpadł w oko włodarzom Starej Damy podczas styczniowego spotkania Sampy z Romą w ramach Coppa Italia.

Domenico Berardi (US Sassuolo) – 347/360 minut, 5 goli, 1 asysta, 2 żółte kartki
Paolo De Ceglie (Genoa CFC) – 179/270 minut
Manolo Gabbiadini (UC Sampdoria) – 357/360 minut, 2 gole, 3 asysty, 1 żółta kartka

Zawodnicy grający w klubach zagranicznych
Bardzo pewnym punktem w obronie Waalwijk cały czas jest Gouano, którego nie zabrakło na boisku ani na minutę od kiedy z końcem października wskoczył do pierwszego składu drużyny. Tymczasowy zespół 20-latka znajduje się blisko strefy spadkowej, ale odniósł ostatnio ważne zwycięstwo nad PSV. Pewne miejsce w składzie Realu Valladolid utrzymuje Rossi, który zaliczył ostatnio asystę przy jedynej bramce w wygranym spotkaniu z Villarrealem. Inny wypożyczony do La Liga zawodnik, Boakye gra ostatnio nieco mniej, co nie przeszkodziło mu w zanotowaniu asysty przeciwko Rayo Vallecano. Po zmianie klubu debiut w lidze belgijskiej zaliczył Diagne. Senegalczyk rozegrał pełne 90 minut przeciwko Anderlechtowi i strzelił pierwszego gola w wygranym 2:0 meczu. W swoich nowych klubach debiutowali także Bouy oraz Untersee – obaj grali w wyjściowej jedenastce. Laursen nie grał – liga duńska pauzuje jeszcze przez dwa kolejne weekendy.

Zawodnicy grający w klubach Serie B
Bramkarze PinsoglioLeali oraz stoper Rugani nie tracą miejsca w wyjściowych składach swoich drużyn i są najbardziej regularnie grającymi zawodnikami z tej grupy. Nazwisko 19-letniego środkowego obrońcy przewijało się w styczniu w kontekście przejścia do któregoś klubu z Serie A. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale niewykluczone, że w przyszłym sezonie będzie on mógł zagrać we włoskiej ekstraklasie bez konieczności zmieniania zespołu – jego Empoli trzyma się góry tabeli, a wczoraj zremisowało 1:1 z liderem z Palermo. La Gazzetta dello Sport dała Ruganiemu drugą najwyższą notę w zespole (wyżej oceniono tylko strzelca gola – Tavano), zastanawiając się jednocześnie, po co kluby Serie A sprowadzają zagranicznych defensorów, mając pod nosem gotowe rozwiązanie. W dwóch pierwszych kolejkach rundy rewanżowej komplet minut zaliczyli również Buchel, PasquatoLiviero, któremu dobrze zrobiła przeprowadzka do Juve Stabia.

Z nieco mniejszą regularnością występowali ostatnio MagnussonSpinazzola, a Beltrame, Castiglia oraz Schiavone zaliczyli jedynie epizody. Jeśli chodzi o sytuację zawodników, którzy w ostatnim czasie w ogóle nie grali, to Gabriel leczy kontuzję (pęknięcie kości strzałkowej), a Branescu w ostatnim dniu styczniowego mercato zmienił klub. Josipović, Martinez, MasiNocchi nie występowali decyzją trenerów. Połowa karty Thiama została nabyta przez Bianconerich 31 stycznia, a następnego dnia Senegalczyk powrócił po kontuzji i zagrał swój pierwszy mecz od ponad 2 miesięcy. W tym sezonie 21-latek zaliczył 10 ligowych spotkań, w których dwukrotnie trafił do siatki i raz asystował.