Strona główna » Aktualności » Czterech Juventinich wyróżnionych przez UEFA
Czterech Juventinich wyróżnionych przez UEFA
UEFA ogłosiła najlepszych osiemnastu zawodników minionej Ligi Europy. Najwięcej przedstawicieli mieli dwaj finaliści tych rozgrywek – Benfika oraz Sevilla po pięciu piłkarzy. Juventus nie jest dużo gorszy, bowiem reprezentuje go czterech graczy: Gigi Buffon, Leonardo Bonucci, Andrea Pirlo i Carlos Tevez. W zestawieniu znalazło się także dwóch zawodników Fiorentiny i jeden Napoli.
Wyróżnieni zawodnicy:
Bramkarze: Beto (Sevilla FC), Gianluigi Buffon (Juventus)
Obrońcy: Eliaquim Mangala (FC Porto), Ezequiel Garay (SL Benfica), Leonardo Bonucci (Juventus), Nicolas Pareja (Sevilla FC), Gonzalo Rodríguez (ACF Fiorentina)
Pomocnicy: Andrea Pirlo (Juventus), Borja Valero (ACF Fiorentina), Ivan Rakitić (Sevilla FC), Stéphane Mbia (Sevilla FC), Nicolás Gaitán (SL Benfica), André Gomes (SL Benfica)
Napastnicy: Carlos Tévez (Juventus), Gonzalo Higuaín (SSC Napoli), Jonatan Soriano (FC Salzburg), Rodrigo (SL Benfica), Lazar Marković (SL Benfica)