List Agnellego do Conte

Andrea Agnelli wystosował list do opuszczającego klub Antonio Conte, oto jego treść:

Drogi Antonio,

Byłeś wielkim przywódcą naszej drużyny i dzisiejsza wiadomość ogromnie mnie smuci.

Myślę o trzech latach, które spędziliśmy razem. Trzech latach, w trakcie których na nowo napisaliśmy historię tego klubu: trzy scudetti z rzędu, dwa Superpuchary Włoch i, co być może ważniejsze, okres błyskawicznego rozwoju.

Jednak, w obliczu sentymentu i uczuć osobistych, nawet prezydent musi zrobić krok w tył. Od naszego ostatniego wielkiego sukcesu minęły zaledwie dwa miesiące i Juventus musi nadal podążać tą ścieżką. Zaczniemy ponownie, od zera. Od zera punktów w tabeli, tak jak wszystkie inne zespoły, od zera zwycięstw.

Ten klub ma jednak młody zarząd, który jest utalentowany i ściśle ze sobą związany. Zarząd, który w ostatnich latach znalazł ambicję i determinację, by osiągać swoje cele.

Juventus zacznie na nowo z bardzo utalentowanym składem, z profesjonalnymi piłkarzami, którzy dadzą z siebie wszystko dla nowego trenera i dalej będą pisać teraźniejszość i przyszłość klubu. Zostałeś częścią historii Juventusu i wiem, że niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz, wieść o wygranej Juventusu sprawi, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech.

Beppe, Fabio, Pavel i ja, razem ze wszystkimi zawodnikami, członkami zarządu oraz resztą pracowników, nadal będziemy pracować dniami i nocami, ponieważ właśnie na to zasługują Juventus i Juventini. Każdy, kto pracuje w tym klubie musi w każdym momencie dorównywać jego wspaniałej tradycji.

Dzięki za wszystko, Antonio

Fino alla fine…
AA
“.

www.juventus.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
50
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: