Strona główna » Aktualności » Immobile: Conte chciał mnie w Juve
Immobile: Conte chciał mnie w Juve
Jeszcze parę miesięcy temu wydawało się, iż dobra forma strzelecka Ciro Immobile (na zdjęciu) w barwach Torino skutkować będzie jego powrotem do Juventusu w roli snajpera konkurującego o miejsce w pierwszym składzie z Fernando Llorente. Stało się inaczej – Bianconeri postawili na Alvaro Moratę, zaś król strzelców Serie A został sprzedany do Borussii Dortmund. Definitywne rozstanie z Immobile było przez media niemal jednogłośnie potraktowane jako wybór Antonio Conte, który miał niespecjalnie przepadać za 24-letnim Włochem. Z niedawnych słów nowego napastnika BVB wynika jednak co innego: “Rozmawiałem z Conte przed transferem do Borussii. Trener chciał mnie sprowadzić z powrotem do klubu, jednak ostateczną decyzję podjęli decydenci Juve i Torino. Trafiłem do Dortmundu i jestem z jego powodu naprawdę szczęśliwy. Kto zdobędzie następne scudetto? Stawiam na Napoli przed Starą Damą i Romą” – mówił Immobile w wywiadzie dla La Repubblica. Czy zatem decyzja o zrezygnowaniu z usług byłego zawodnika Primavery była wbrew woli Conte?