Deschamps powtarza: powinienem zostać w Juve

Didier Deschamps (na zdjęciu) był przymierzany do roli trenera Juventusu już w 2004 roku, po rozstaniu z Marcello Lippim, lecz mimo natłoku informacji związanych właśnie z Francuzem oraz z Cesare Prandellim, niespodziewanie nowym szkoleniowcem turyńczyków został Fabio Capello. Deschamps nie krył wówczas rozczarowania, mówiąc: “Muszę przyznać, że jestem lekko zawiedziony. Wierzyłem, że w ciągu najbliższych dni podpiszę kontrakt z Juventusem, a w zamian stało się coś, czego nie jestem w stanie wyjaśnić i zrozumieć“. Szansę powrotu do Piemontu dostał dwa lata później. Jego przygoda nie trwała jednak długo, bowiem Francuz już po roku rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Sam po raz kolejny przyznaje, iż nie był to mądry ruch z jego strony: “Opuszczenie Starej Damy raptem po 12 miesiącach pracy było wielkim błędem mojej trenerskiej młodości. Pamiętam, iż wówczas trwała niemal wojna pomiędzy mną a dyrektorem sportowym, który wtrącał się do spraw, do których nie powinien. Poza tym, poprosiłem go o trzech nowych, mocnych zawodników, po jednym do każdej formacji, lecz on chciał dokooptować do zespołu 7-8 średniaków. Postawił na swoim a ja odszedłem, lecz popełniłem błąd” – powiedział Deschamps.

www.tuttojuve.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
25
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: