Falcao: Dzięki Juve, do zobaczenia

Radamel Falcao (na zdjęciu) trafił w ostatnim dniu minionego mercato do Manchesteru United, ale jak pisze dziś La Gazzetta dello Sport, był naprawdę blisko transferu do Juve. We wtorek, zanim wyleciał do Miami, Kolumbijczyk wysłał do Marotty i Paraticiego wiadomości tekstowe: “Dziękuję za wszystko. Gra dla Juve byłaby dla mnie zaszczytem, może stanie się to w przyszłości“. Małe pocieszenie? Raczej oznaka, że Stara Dama wciąż jest w stanie przyciągać czołowych zawodników.

Mediolański dziennik donosi, że sprawa transferu Falcao do Juve ciągnęła się przez jakiś czas, od samego początku z aprobatą agenta Jorge Mendesa i Giovanniego Branchiniego. Po pierwszych kontaktach, do Monako udał się Fabio Paratici, by przygotować grunt pod negocjacje z klubem i samym zawodnikiem. Następnie, tydzień temu, przy okazji losowania grup Ligi Mistrzów Marotta i Agnelli rozmawiali z kierownictwem AS Monaco. Stara Dama przygotowała budżet w wysokości 20 milionów euro na wypożyczenie i roczną pensję zawodnika, a monakijski klub zastanawiał się nad tą propozycją przez kilka dni. Real Madryt działał w tej sprawie niezdecydowanie, oferta Manchesteru City nie mogła zostać zrealizowana przez Finansowe Fair Play i całą sytuację zmieniło dopiero wejście Manchesteru United, który dowiedział się o problemach zdrowotnych van Persiego. Gdyby nie Czerwone Diabły, napastnik był wyraźnie gotowy rozważyć ofertę Juve.

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
29
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: