Będą dodatkowe zgrupowania

Wszystko wskazuje na to, że Antonio Conte dostanie dodatkowe zgrupowania reprezentacji. Il Messaggero donosi, że ostra konferencja selekcjonera zmobilizowała do działania związkowe władze, które mają zamiar zorganizować przynajmniej dwa zebrania kadrowiczów, w styczniu i lutym. Conte powiedział o braku wsparcia dla drużyny narodowej, która miała zebrać się dopiero za cztery miesiące.

Jeszcze tego samego dnia, przyznał mu rację prezes FIGC Carlo Tavecchio. “Azzurri są postrzegani przez kluby jak kula u nogi, ale 63 tysiące osób dopingujących kadrę na San Siro przypomina o uroku reprezentacji. Będziemy wspierać Conte i postaramy się, żeby selekcjoner widział swoich zawodników przynajmniej raz w miesiącu” – powiedział dla Gazzetta TV. Za byłym kapitanem i trenerem Juve wstawił się również prezydent Włoskiego Komitetu Olimpijskiego Giovanni Malago. “Zgadzam się z Conte. Myślę, że odważnie powiedział kilka rzeczy, które są całkowitą prawdą. To ostrzeżenie dla środowiska. Nie sądze, żeby zrobił to dla siebie, ale dla całego systemu. Jeśli chcemy być lepsi, musimy zrobić coś więcej, niż do tej pory“.

Trochę inaczej postrzega sytuację prezydent Lega di Serie A Maurizio Beretta. “Podzielam słowa selekcjonera dotyczące większej mobilizacji i atmosfery wokół kadry, ale myślę, że klubom Serie A nie można niczego zarzucić. Wspieramy drużynę narodową w bardzo przekonujący sposób. Od początku sezonu zawodnicy byli do dyspozcji trenerów klubowych przez około 50 dni, a reprezentacja miała ich przez 30. Wydaje mi się, że to wystarczające zaangażowanie“.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
29
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: