Morata: Tevezowi zawdzięczam wszystko

Alvaro Morata (na zdjęciu) jest coraz pewniejszym punktem w pierwszej jedenastce Allegriego. Niewykluczone, iż dzięki dobrej formie młodego Hiszpana, Fernando Llorente będzie musiał przyzwyczaić się do rozpoczynania meczów na ławce, jak miało to miejsce w sobotę. Sam Morata znalazł chwilę, by wyrazić opinię o kolegach z ataku w rozmowie z dziennikarzem Tuttosport.

O miejscu w drużynie: “Nie jestem pewien, czy udało mi się przegonić Llorente, ale jestem zadowolony z miejsca w wyjściowej jedenastce i chcę jak najwięcej dawać od siebie drużynie. Czy tak samo będzie w meczach LM? Zostało jeszcze trochę czasu, na pewno muszę ciężko pracować, szczególnie nad przygotowaniem fizycznym – w końcówkach wciąż zdarzają mi się pomyłki wynikające ze zmęczenia“.

Morata wiele ciepłych słów poświęca Tevezowi: “Jest punktem odniesienia dla wszystkich napastników, zawodnikiem światowej klasy, od którego nauczyłem się bardzo dużo. Nie tylko jest świetny technicznie, ale posiada też charyzmę i wolę walki, którą potrafi zarazić całą drużynę“.

Hiszpan podkreślał, że za swój podstawowy cel uważa trafianie do siatki rywala: “Napastnik może grać nieźle, ale jeśli nie strzela goli, jego występ nigdy nie będzie świetny. Żyjemy z bramek i ciężko pracuję by strzelić ich jeszcze dużo“.

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
26
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: