Strona główna » Aktualności » TS: Pojedynek Morata – Immobile
TS: Pojedynek Morata – Immobile
Dzisiejsze wydanie Tuttosport porównuje dwie “dziewiątki” Juventusu i Borussii Dortmund – Alvaro Moratę i Ciro Immobile (na zdjęciu). Ich ścieżki przecięły się podczas zeszłorocznego letniego mercato – szefowie Juventusu nie postawili na króla strzelców minionego sezonu Serie A, w związku z czym, wspólnie z włodarzami Torino, sprzedali go do BVB za 19,5 miliona euro.
Równocześnie Paratici i Marotta negocjowali z włodarzami Realu Madryt transfer Moraty. Operacja sprowadzenia do Turynu Hiszpana nieco trwała, on sam w międzyczasie odrzucił kilka innych ofert, ale w końcu się udało i napastnik dołączył do Juve za kwotę 20 milionów euro. Jego początek w nowym klubie był nieudany – najpierw doznał kontuzji, potem długo nie mógł przebić się do składu. Rok 2014 zakończył z trzema trafieniami na koncie. W 2015 ma już pięć goli i wydaje się, że wyprzedził Llorente w hierarchii napastników – media przewidują jego obecność w wyjściowym składzie na jutrzejszy mecz z Niemcami.
Pierwszych miesięcy w nowym klubie do całkowicie udanych nie zaliczy również Włoch. Podobnie jak cały zespół, formą potrafił on zaimponować tylko w rozgrywkach Ligi Mistrzów – tam uzbierał cztery trafienia w pięciu meczach grupowych. W Bundeslidze trafił zaledwie trzykrotnie, po raz ostatni 17 grudnia zeszłego roku, a w ostatnich trzech zwycięskich meczach BVB, dzięki którym drużyna odbiła się od dna, nie zagrał ani przez minutę. Jego obecność od 1. minuty we wtorkowym meczu nie jest wykluczona – Klopp może posadzić na ławce rezerwowych Kampla i cofnąć Aubameyanga, ale wydaje się to mało prawdopodobne.
Obaj mają w tym sezonie po 8 goli, obaj chcą strzelać więcej. Czy Morata zdobędzie jutro swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów w barwach Juve? Czy Immobile dostanie szansę, by sprawić, że władze Starej Damy pożałują oddania go latem do Niemiec?