Tiago: Straciłem rok we Włoszech

Tiago Mendes (na zdjęciu) był jednym z kluczowych zawodników w taktyce Diego Simeone podczas zeszłego sezonu, kiedy drużyna Atletico Madryt dotarła do finału Ligi Mistrzów i zdobyła mistrzostwo Hiszpanii po raz pierwszy od wielu lat. Portugalczyk był piłkarzem Juventusu w latach 2007-2011, jednak nie może zaliczyć włoskiej przygody do udanych. 34-latek opowiedział o tym w ostatnim wywiadzie dla Sky Sport Italia.

To ważne dla każdego piłkarza, żeby mieć zaufanie trenera, szczególnie kiedy zmieniasz klub i przenosisz się za granicę. Od początku we Włoszech nie czułem zaufania ze strony Ranieriego. Nigdy nie było między nami jakiejś więzi porozumienia. Byłem w Juve, ale chciałem odejść. Straciłem rok i chciałem udowodnić coś sobie poprzez ciężką pracę. Wróciłem, żeby zobaczyć pewne rzeczy w pozytywnym świetle, pokazując trenerowi, że mogę pokazać się z dobrej strony. Od tego czasu wiele rzeczy uległo zmianie i poprawie. To był najgorszy moment w mojej karierze, ale wiele się wtedy nauczyłem. Odczułem dużo krytyki ze strony mediów, jako że byłem najdroższym nabytkiem Juventusu w tamtym roku“.

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
64
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: