Strona główna » Aktualności » Montella: Juventus był mocniejszy
Montella: Juventus był mocniejszy
Juventus pokonując Fiorentinę 3:0 odrobił straty z pierwszego spotkania z nawiązką i zameldował się w finale Pucharu Włoch. Vicenzo Montella (na zdjęciu) po końcowym gwizdku arbitra przyznał, że Stara Dama była lepsza. “Wiedzieliśmy, że mierzymy się z silną drużyną. Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu to była tylko jedna część tego dwumeczu i potrzebowaliśmy drugiego świetnego meczu. Niestety, nie zagraliśmy tak, jak tego chcieliśmy” – mówił Montella w rozmowie z Rai Sport.
“Juventus zasłużył na to zwycięstwo, nawet jeśli los im sprzyjał. Szczęście w spornych sytuacjach, rykoszety – to wszystko robi wielką różnicę na poziomie psychologicznym. Byłem bardzo zaskoczony, że gol Salaha na początku spotkania nie został uznany. Nie wydaje mi się, że lekkie dotknięcie mogło spowodować aż taki upadek. Ale nieważne, Juventus zasłużył na ten sukces. Nie zagraliśmy aż tak złego meczu, jak się może wydawać po wyniku, ale to Bianconeri wykorzystali wszystkie swoje szanse. Gol do szatni sprawił, że uszło z nas powietrze. Mimo to walczyliśmy i staraliśmy się odwrócić losy spotkania do samego końca. Czasami trzeba po prostu przyznać, że rywal był zbyt silny. Tabela Serie A dobitnie pokazuje, że Juventus wciąż znacznie odstaje od reszty stawki“.
www.football-italia.net