Van Basten: Mam nadzieję, że Juve wygra

Legenda holenderskiej piłki Marco Van Basten (na zdjęciu) został ambasadorem UEFA na tegoroczny finał Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę w Berlinie. Byłego napastnika Milanu zapytano o swojego faworyta do zwycięstwa w tym spotkaniu. “Barcelona ma więcej możliwości do zwycięstwa, jednak Juventus to dobra drużyna i mam nadzieję, że wygrają. Właśnie dlatego mówię, że zobaczymy remis 2:2 i Juventus wygra w rzutach karnych.

W ciągu ostatnich lat Juventus wygrał mistrzostwo Włoch 4 razy, co oznacza, że dobrze razem współpracują. Dużo razem wygrali i czyni ich to silnymi jako zespół. Umieją czytać grę i wiedzą jak bronić, tak samo jak atakować. Jeśli porównywać finał sprzed 5 lat pomiędzy Interem a Bayernem, to widzieliśmy, że Inter był doświadczoną drużyną, której piłkarze grali ze sobą przez długi czas – to samo dzieje się z Juventusem teraz. Ważni zawodnicy dla tej drużyny jak Chiellini, Bonucci, Marchisio i Pirlo grają ze sobą od wielu lat. Podobnie jest z Barceloną. Mamy dwie mocne drużyny w finale“.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
23
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: